Про музей

Логотип ДОКМДонецький обласний краєзнавчий музей був створений у 1924 р. завдяки ініціаторам-ентузіастам, які мріяли про музей власного краю. Перші кроки музею супроводжувалися проблемами у фінансуванні, відсутності приміщення, експонатів, кваліфікованих кадрів для ведення повноцінної наукової роботи, а також в організації охорони культурної спадщини. Пройшло вже майже сто років, а перед сучасним Донецьким обласним краєзнавчим музеєм постали такі ж самі проблеми та завдання.

Обласний краєзнавчий музей завжди був одним із значущих науково-дослідних, культурно-освітніх, виставкових та видавничих центрів, не тільки нашого регіону, а й всієї України. Станом на 2014 рік фонди музею налічували близько 150 тис. одиниць зберігання. Експозиційні площі: більше 7 тис. кв.м. Кількість співробітників: біля 160. Кількість відвідувачів: понад 200 тисяч за рік.

До складу музею входили Музей композитора С. Прокоф’єва, Меморіальний музей-садиба театрального діяча В. І. Немировича-Данченка та педагога і просвітника 19 сторіччі М. О. Корфа – пам’ятка національного значення, Великоанадольський музей лісу, музей “Музей історії ВОВ”.

У 20 числах серпня 2014 року через два обстріли було зруйновано значну частину лівого крила музею, пострілами пошкодили дах та вибили шибки в приміщенні. Майже цілком була знищена зала «Рослинний і тваринний світ Донеччини», зал геології, зали першого (археологія та історія краю до початку 20 сторіччя) та четвертого поверхів (зал етнографії та сучасної історії). Було пошкоджено приміщення фондосховищ – унеможливився доступ до деяких фондів. В цих приміщеннях знаходилася значна частина фондових колекцій музею, в т ч унікальні археологічні збірки. Нажаль, через бойові дії у Донецькій області майже всі фонди ДОКМу, на даний час, втрачені для нашої держави.

На території підконтрольній Україні залишилися три відділи музею: Меморіальний музей-садиба В. І. Немировича-Данченка та М. О. Корфа, Музей С. Прокоф’єва, Великоанадольський музей лісу – на основі яких в кінці серпня 2016 року було перереєстровано Донецький обласний краєзнавчий музей. Через правові колізії та бюрократичні перепони цей процес розтягнувся на два довгих роки. У жовтні 2016 року відбувся конкурс на посаду генерального директора музею. Музей очолила Світлана Миколаївна Глушко. З 2018 року в.о. директора Донецького обласного краєзнавчого музею стала Філонова Катерина Леонідівна.

Зараз основний склад працівників музею базується в орендованому приміщенні. Основна увага приділяється налагодженню науково-дослідної, науково-фондової, методичної роботи та роботі по охороні пам’яток археології, історії та культури.

Комментирование закрыто.

Вверх
© 2020    Копіювання матеріалів сайту дозволено тільки за наявності активного посилання!   //    Увійти