Запрошуємо на презентацію експозиції «Phantom»

19 лютого 2019 року о 1500 у Меморіальному музеї-садибі В.І.Немировича-Данченка та М.О. Корфа (вул. Немировича-Данченка, б. 46) відбудеться презентації експозиції  «Phantom» та нагородження переможців конкурсу відеороликів «Сучасний погляд у минуле».

«Phantom» –  таємнича назва проекту, який реалізується, у селі Нескучне, що на Донеччині у рамках проекту «Музей відкрито на ремонт ІV», який організовує Мистецький напрямок Українського кризового медіа-центру за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Експозиції «Phantom»

Меморіальний музей-садиба В.І.Немировича-Данченка та М.О. Корфа, втілюючи проект у життя, запланував  декілька заходів, учасником яких може стаnи кожен, хто цінує історичні надбання та небайдужий до історії рідного краю та України.

Головною ідеєю проекту є створення фантомного «життя» в нереконструйованій частині будівлі, побудування експозиції, що «оживляла» би школу часів Корфа, даючи можливість відвідувачам проаналізувати та оцінити вплив праці М.О. Корфа на їхнє сьогоденне життя, відчути себе частиною цієї історії, підштовхнувши до формування  активної життєвої позиції, патріотизму та самоідентифікації шляхом згуртування і  об’єднання громад населених пунктів, де працював Корф (Донецької, Запорізької, Дніпропетровської, Херсонської областей) навколо постаті, ліберальних та педагогічних ідей М.О.Корфа.

Він вбачав свій патріотичний обов’язок саме в поширенні знань серед народу, тому головною справою життя барона Корфа стала освітянська діяльність. «Тільки освічена людина може бути по справжньому вільна» – казав Микола Олександрович у роки визволення українського народу від кріпацтва. Лише за п’ять років (з 1867 по 1872 рік) він  відкрив близько 100  шкіл, особисто інспектував їх, навчав учителів, проводив зразкові уроки, був ініціатором проведення з’їздів-курсів для вчителів, організовував бібліотеки при школах, виступав за навчання дітей їх рідною мовою.

Після його смерті на території його садиби, в знак увіковічення пам’яті, була відкрита перша школа його імені. З моменту відкриття, у 1895 році, до сьогодні, будівля школи зазнала багато перетворень… Останні десятки років частина будівлі занепадала, перетворюючись на привид, як і сама постать М.О.Корфа в історії України та педагогіки.

Запрошуємо на презентацію експозиції «Phantom» і взяти участь у заході вшанування пам’яті М.О.Корфа, присвяченого його 185 річчю.

Запитання надсилайте на e-mail: muzndk@gmail.com або  https://www.facebook.com/mussadnd/ чи за адресою:  Меморіальний музей-садиба В.І.Немировича-Данченка та М.О. Корфа, філія Донецького обласного краєзнавчого музею, вул. Немировича-Данченка буд.46, с. Нескучне Великоновосілківський р-н. Донецька область.

Довідки за телефоном: (098)2217859, (066)1623136.