Запрошуємо у Нескучне на Корфівські читання

Відомий педагог, методист, громадський діяч і діяч у галузі народної освіти Микола Олександрович Корф майже усе своє життя провів у селі Нескучне Олександрівського повіту Катеринославської губернії (нині – село Нескучне Великоновосілківського району Донецької області). У липні 2019 році ми святкували 185-річчя від дня народження цієї непересічної особистості, яка своїм обов’язком вважала поширення знань серед народу, тому головною справою життя барона Корфа стала діяльність на ниві просвіти. Зокрема, за період з 1867 по 1872 рік, ним було відкрито приблизно 100 шкіл. Окрім цього, він особисто інспектував ці школи, навчав учителів, проводив зразкові уроки, започаткував з’їзди-курси для вчителів, відкривав бібліотеки при школах, обстоював ідею навчання рідною мовою.

Через 109 років після смерті Миколи Олександровича у садибі у селі Нескучне на знак ушанування його пам’яті було відкрито Меморіальний музей-садибу В. І. Немировича-Данченка та М. О. Корфа.

Постать видатного педагога та публіциста М. О. Корфа по праву об’єднує науковців та громадських діячів регіонів, в яких він працював, а Меморіальний музей-садиба є саме тим місцем, де може відбутися живий міждисциплінарний діалог. У зв’язку з цим метою конференції є обмін досвідом між фахівцями в галузі культури, науки та освіти, а також громадськими діячами, набуття нових методів роботи зі школярами та іншими категоріями відвідувачів у контексті музейної справи.

Очікуваними результатами є концептуалізація наявного досвіду, підвищення рівня професійної компетенції, обмін знаннями.

Цільова аудиторія – музейні співробітники, освітяни, бібліотекарі, краєзнавці, науковці та громадські діячі України.

Напрями роботи конференції:

1. Педагогічна спадщина М. О. Корфа і сучасний освітній та культурний простір.
  2. Біографічні студії: досвід М. О. Корфа в контексті сучасних наукових практик.
  3. Актуальність ідей М.О.Корфа у світлі професійної підготовки майбутніх педагогів.
  4. Реалізація ідей М.О.Корфа в навчально-виховному процесі та у науково-просвітницькій роботі музеїв і бібліотек.
  5. Меморіальні музеї як лабораторії пізнання та виховання.

Всеукраїнська науково-практична конференція «Корфівські читання», присвячена 185-річчю від дня народження видатного педагога М. О. Корфа, відбудеться 28 листопада 2019 року (з 1000 до 1500) у Меморіальному музеї-садибі В. І. Немировича-Данченка та М. О. Корфа у селі Нескучному Великоновосілківського району Донецької області.

Для участі у науково-практичній конференції необхідно надіслати до 18 листопада 2019 року до оргкомітету за адресою: muzndk@gmail.com (або зареєструватися за посиланням: https://forms.gle/DrSkPXTNF2uDLYKC8):

• заявку на участь (у довільній формі), вказавши прізвище, контактний телефон.
  • тему доповіді (регламент – до 10 хвилин).
  • тези доповіді.

Довідки за телефонами (098)221-78-59, (066)162-31-36 або за електронною адресою muzndk@gmail.com (з приміткою «Корфівські читання»).