1 червня – Міжнародний день захисту дітей

Міжнародний день захисту дітей - 2023

1 червня Україна разом з багатьма країнами світу відзначає Міжнародний день захисту дітей. На жаль, вже другий рік поспіль цей день ми зустрічаємо в умовах повномасштабної війни росії проти нашої країни. Чимало українських сімей втратили своїх синів та дочок через дії армії ворога, яка обстрілює мирні міста, де спокійно спали маленькі українці зі своїми батьками, дитячі майданчики, де вони гралися, школи, де навчалися наші майбутні художники, вчені, письменники, агрономи, архітектори, лікарі.

На окупованих росією територіях залишились діти зі своїми родинами, які вірять, що скоро знову почують українські пісні, читатимуть українські книжки та розмовлятимуть українською. Наразі невідома точна кількість насильно вивезених дітей до росії, але усіх їх обов’язково повернуть додому!

Заради майбутнього дітей в листопаді 1949 року у Парижі рішенням сесії Ради Міжнародної демократичної федерації жінок був заснований Міжнародний день захисту дітей. Вперше цей день відзначався в 1950-му році в 51 країні світу. ООН підтримала цю ініціативу й оголосила захист прав, життя і здоров’я дітей одним з пріоритетних напрямків своєї діяльності.

У 1959 році з’явилася Декларація прав дитини від ООН, яка проголошувала рівні права дітей у сфері виховання, освіти, соціального забезпечення, фізичного і духовного розвитку незалежно від кольору шкіри, національної приналежності, громадського походження, майнового стану та іншого. 

20 листопада 1989 року Генеральною асамблеєю ООН була прийнята Конвенція про права дитини, яка вважається світовою конституцією для дітей. Україна ратифікувала конвенцію 27 вересня 1991 року, й відтоді цей документ є частиною національного законодавства. В Україні Міжнародний день захисту дітей відзначається із 1998 року. Також започаткування свята підтримав Всеукраїнський комітет захисту дітей, Національний фонд соціального захисту матерів і дітей “Україна — дітям” та інші громадські організації.

У Міжнародного дня дітей є свій офіційний символ – прапор. На зеленому полотні, який символізує зростання та гармонію, навколо знаку Землі розміщені фігурки ‒ червона, жовта, синя, біла і чорна. Ці людські фігурки символізують різноманітність і терпимість. Знак Землі, розміщений в центрі, ‒ це символ нашого загального дому.

По всій Україні проходять різноманітні розважальні заходи до Міжнародного дня захисту дітей. Це важливо робити зараз, під час війни, особливо для дітей, які залишились сиротами, вимушені покинути свої домівки або дістали поранень, аби підтримувати молодших громадян, показувати, що вони ніколи не залишаться самі.

Україна обов’язково має перемогти і переможе заради нашого майбутнього, заради наших дітей.

Слава Україні!

Поділитися в соціальних мережах:

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *