1 червня – Міжнародний день захисту дітей

День захисту дітей

Щорічно 1 червня відзначається Міжнародний день захисту дітей. Рішення про його проведення було прийнято на сесії Міжнародної демократичної федерації жінок, яка проходила в Парижі у 1949 році. День захисту дітей було ініційовано, переймаючись долею дітей, які залишилися без батьків і даху над головою під час Другої Світової війни. Уже наступного року 1 червня у понад 50 країнах уперше відсвяткували Міжнародний день дітей. Відтоді свято стало масштабнішим і щорічним. В Україні цю дату в 1998 офіційно закріпив своїм указом президент Леонід Кучма — свято було засновано «на підтримку ініціативи Міністерства у справах сім’ї та молоді, Всеукраїнського комітету захисту дітей, Національного фонду соціального захисту матерів і дітей «Україна — дітям» та інших громадських організацій».

Цей день має офіційне юридичне закріплення у вигляді Декларації прав дитини (1959 р.) і Конвенції прав дитини (1989 р.). Цей документ ратифіковано 191 країною світу. В Україні Конвенція ООН про права дитини набула чинності 27 вересня 1991 року і з цього часу є частиною національного законодавства.

Це означає, що всі країни-підписанти взяли на себе обов’язок поважати й забезпечувати всі права дитини, зокрема право кожної дитини на рівень життя, необхідний для фізичного, розумового, духовного, морального та соціального розвитку. Тож святкування Міжнародного дня дитини має на меті привернення уваги широкої громадськості, організацій та урядових установ до питань, спрямованих на практичну реалізацію заходів щодо забезпечення добробуту дітей в усьому світі.

1 червня на територіях багатьох країн майорить офіційний прапор, який є символом згуртування дітей усього світу та усвідомлення того, що вони знаходяться під міжнародним захистом та опікою. Це прапор зеленого кольору, на якому зображена наша планета, довкола котрої розташовані дитячі фігурки різних рас і національностей.

Кожен колір на цьому прапорі має свою символіку. Зелений – колір гармонії, свіжості й родючості. Зелений фон наштовхує на думку, що навколо нас створено все, щоб нормально і благополучно розвиватися. Від людей вимагається лише дати собі й іншим можливість скористатися цими благами. Земна куля символізує спільний дім, а її синій колір говорить про мир і єдність, яких ми можемо досягти, якщо будемо ставитися один до одного з розумінням і любов’ю. Різнокольорові людські фігурки символізують терпимість до різних рас і нашу різноманітність. Зірка, яку утворюють ноги дітей, символізує світ, який ми почнемо випромінювати, коли об’єднаємося й забудемо про чвари заради щастя дітей. А п’ять різнокольорових точок – це символ того, що всі ми походимо від одного роду людського. Синя фігурка на прапорі – символ Бога, який любить усіх однаково. Тому і ми, як його образ і подобу, повинні любити і поважати всіх людей, незалежно від їх раси, кольору шкіри, віросповідання, матеріальної забезпеченості та інших факторів.

Людська спільнота може похизуватися як своїми здобутками в царині гарантування кожній дитині нормального щасливого дитинства, так, на жаль, і багатьма ще не вирішеними проблемами: експлуатація дитячої праці, жорстоке поводження батьків зі своїми дітьми, сексуальні насилля тощо.

Україна також може пишатися своїми здобутками, але сьогодні треба говорити, про ті страхіття, яких зазнають діти через безглузду війну, розв’язану Росією.

День захисту дітей - 1 червня

Так, з початку повномасштабних воєнних дій постраждали більше ніж 662 дитини (дані на 21 травня 2022 року). Жертвами стали 232 неповнолітні, ще понад 430 отримали поранення. Найбільше постраждало дітей у Донецькій області – 145, Київській – 116, Харківській – 102, Чернігівській – 68, Херсонській – 48, Луганській – 48, Миколаївській – 45, Запорізькій – 28, Сумській – 17, Житомирській – 15, а також у Києві – 16. Ось лише останні факти, які засвідчують постраждалих дітей та неповнолітніх:

  • 17 травня Росія завдала ракетного удару по Бахмуту. Один зі снаряд влучив у житлову п’ятиповерхівку, будівля обвалилася. Троє неповнолітніх – 9, 12 та 17 років – зазнали поранень різних ступенів тяжкості. Наступного дня з-під завалів дістали тіло 2-річної дівчинки;
  • 18 травня росіяни атакували Донеччину ракетами та з реактивної системи залпового вогню «Смерч». Унаслідок прямого влучання в житловий будинок загинуло 2 дитини;
  • 21 травня російські загарбники обстріляли селище Білозерка на Херсонщині. Внаслідок цього загинули троє людей. Серед них: двоє підлітків – хлопець та дівчина, а також вчителька англійської мови.
Міжнародний день захисту дітей - ДОКМ

Усі винні відповідатимуть за скоєні злочини. Україна переможе, і на нашій землі знову залунають веселі дитячі голоси!

Поділитися в соціальних мережах:

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *