14 березня – День українського добровольця

День українського добровольця - ДОКМ

14 березня в Україні щороку відзначається День українського добровольця. Пам’ятна дата встановлена Верховною Радою України у 2017 році з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, посилення суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості.

День українського добровольця – це свято відданості, мужності та патріотизму. Дата 14 березня обрана не випадково. Саме в цей день у 2014 році на тренувальну базу в Нових Петрівцях з Майдану Незалежності вирушили перші 500 бійців-добровольців Самооборони Майдану для формування першого добровольчого батальйону. Чоловіки й жінки самоорганізувалися та вирушили на схід України – на захист нашої держави та її суверенітету.

Внесок добровольчих формувань у захист незалежності України під час збройної агресії РФ на сході нашої держави у 2014 році важко переоцінити. Тоді, у 2014 році, добровольчі батальйони дали змогу провести мобілізацію, відтак по суті врятували Українську державність від загибелі.

Під час збройної агресії РФ на сході України добровольчі формування брали участь в оборонних і наступальних операціях. Так, в обороні Донецького аеропорту поряд із спецпризначенцями 3-го окремого полку, бійцями 79-ї, 80-ї, 81-ї, 95-ї окремих аеромобільних, 93-ї та 72-ї окремих механізованих бригад, 1-ї окремої танкової бригади, 57-ї окремої мотопіхотної бригади, 91-го окремого полку, 90-го окремого аеромобільного та 74-го окремого розвідувального батальйонів, бійцями полку Дніпро-1, брали участь і бійці Добровольчого українського корпусу (ДУК), батальйону ОУН та інші.

Загалом у боях 2014-2015 років російсько-української війни на сході України брали участь майже 40 добровольчих батальйонів. Більшість із них згодом перетворилася на військові частини силових структур.

На підтримку військовим стали добровольці-волонтери, які з гідністю створили міцний тил, адже у 2014 році держава не готувалася вступати в бій з ворогом. Волонтери, не шкодуючи ні часу, ні сил, працювали, щоб забезпечити наших воїнів всім найнеобхіднішим. Вони швидко реагували на потреби та робили неможливе.

З початком повномасштабної навали росії на територію України добровольці активно беруть участь у захисті країни та наближають перемогу кров’ю і потом. Не заради орденів та подяк, а за покликом сердець з перших годин вторгнення сотні тисяч українців добровільно стали на захист Батьківщини, вступаючи до лав Збройних Сил України та територіальної оборони. Десятки тисяч для цього повернулися з-за кордону. Серед тих, хто добровільно взяв у руки зброю, – відомі спортсмени, зірки, люди різних професій.

Воїни-добровольці боронять Україну на фронті, волонтери- добровольці гідно тримають тил та роблять все для допомоги нашим захисникам. Згуртованість та єдність, з якою український народ зустрів ворога на початку повномасштабного вторгнення, викликали захоплення світової спільноти.

До українських добровольців, які зголосилися захищати свою державу, доєдналися і іноземці. Українська держава закликала їх спільно боротися за мир і демократію у Європі та всьому світі. В Україну продовжують прибувати добровольці з різних країн світу, щоб стати на захист територіальної цілісності нашої країни. Прийшли на допомогу колишні військовослужбовці з Польщі, Швеції, Данії, Німеччини, Фінляндії, Великої Британії, США, Латвії, Литви, Японії, Нідерландів, Сирії, Лаоса, Індонезії і багатьох інших країн.

Дякуємо і шануємо тих, хто долучався і продовжує гідну справу добровольчої допомоги та захисту незалежності, суверенітету і територіальної цілісності держави від самого початку російської агресії. Подвиг українських добровольців житиме у віках!

Разом переможемо! Слава Україні!

Поділитися в соціальних мережах:

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *