14 грудня – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

Аварія, що сталася на Чорнобильській атомній електростанції у ніч на 26 квітня 1986 року, – одна з найбільших техногенних катастроф в історії людства. Того дня на енергоблоці №4 АЕС пролунало два вибухи, які спричинили викид в атмосферу радіоактивних речовин, що отруїли навколо усе живе.

14 грудня 1986 року на електростанції було завершено будівництво захисного саркофага над зруйнованим енергоблоком. По суті, це була перша важлива перемога над атомом після квітневого вибуху. Тому щороку саме у цей день ми вшановуємо подвиг відважних ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

З наслідками катастрофи боролися тисячі фахівців різних професій – пожежники, будівельники, військові, водії, інженери, енергетики та інші. Вони тоді пішли не тільки за наказом, а за покликом серця, щоб зупинити підступного ворога. І їм це вдалося! Завдяки мужності та самопожертві ліквідаторів аварію було локалізовано і врятовано нашу країну й світ від радіаційного забруднення.

До ліквідації наслідків катастрофи було залучено більш ніж 300 тисяч рятувальників. Працювали вони вахтовим методом – приїздили одні, отримували максимально допустиму дозу радіації і поверталися, а на зміну приїздили інші. Ліквідатори заплатили високу ціну – жертувавли своїм здоров’ям і життям. Вони – приклад самовідданості і самопожертви.

Тож у День вшанування учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС висловлюємо щиру подяку усім, хто зробив вагомий внесок у подолання наслідків катастрофи, і низько схиляємо голови перед ліквідаторами за їхню відвагу.

Ми будемо вічно вам вдячні та ніколи не забудемо ваш подвиг!

Поділитися в соціальних мережах:

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *