15 лютого – День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

День вшанування учасників бойових дій на території інших держав - ДОКМ

Сьогодні, 15 лютого, в Україні День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. День встановлено згідно з Указом Президента від 11 лютого 2004 року «… на підтримку ініціативи громадських організацій та з метою вшанування громадян України, які виконували військовий обов’язок на те-риторії інших держав…».

Дата обрана невипадково: саме 15 лютого 1989 року завершилась радянська військова кампанія в Афганістані. Афганська війна – один з найбільших військових конфліктів, який тривав довгих 10 років. Через афганське пекло пройшли 160 тисяч українців, 12 тисяч з них було поранено , а понад 3000 – додому не повернулися.

Донеччина за-знала найбільших людських втрат зі всієї України: війна в Афганістані за-брала життя більш ніж 300 мешканців нашої області. За часів Радянського Союзу, українці, окрім афганської, брали участь також в інших локальних війнах та збройних конфліктах.

Українські військові виконували «інтернаціональний» обов’язок на території 17 іно-земних держав, включно з Афганстаном, зокрема в Ефіопії, Сирії, Єгипті, Чилі, Алжирі, Мозамбіку, Кореї, В’єтнамі, Анголі, на острові Куба і в ін-ших «гарячих» точках. Від початку гібридної війни Росії проти України ветерани, зокрема воїни-афганці, виступили на захист своєї Батьківщини – України. Наразі вони, у лавах Збройних Сил, Національної гвардії, Служби безпеки України та інших силових підрозділах, мужньо борються з російським агресо-ром за незалежність і територіальну цілісність України.

Сьогодні ми вшановуємо пам’ять справжніх героїв – українців, які брали участь у локальних війнах і збройних конфліктах, що точилися на території багатьох іноземних держав.

Поділитися в соціальних мережах:

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *