16 лютого – День єднання

День єднання (2023)

Сьогодні, 16 лютого, українці відзначають День єднання.

Коротко про історію цього нового державного свята. Взимку 2022 року росія без пояснень стягнула війська і військову техніку до кордону з Україною, після чого світові ЗМІ заявили про можливість військового вторгнення РФ в нашу країну. Серед ймовірних дат початку повномасштабної війни було 16 лютого.

Президент України Володимир Зеленський закликав українців не панікувати і на тлі ескалації напруги на російсько-українському кордоні оголосив цю дату Днем єднання України.

У зверненні до українського народу 14 лютого 2022 року Голова держави заявив: «Нас лякають великою війною і вкотре призначають дату військового вторгнення. Це вже не перший раз. З нами системно ведуть війну на всіх фронтах […] Але наша держава сьогодні сильна, як ніколи. Це не перша загроза, з якою зіштовхнувся сильний український народ […] Нам кажуть, що 16 лютого стане днем нападу. Ми зробимо його Днем єднання. Відповідний указ я вже підписав».

У згаданому документі зазначається: «З метою посилення консолідації українського суспільства, зміцнення його стійкості в умовах зростання гібридних загроз, інформаційно-пропагандистського, морально-психологічного тиску на суспільну свідомість постановляю: оголосити 16 лютого 2022 року Днем єднання».

За словами Президента, це свято має згуртувати українців навколо національної ідеї і показати російським пропагандистам, що ми – єдиний народ.

Серед обов’язкових заходів у День єднання – традиційні для національних свят підняття прапорів над адміністративними будівлями, виконання державного гімну та звернення представників влади до народу. Окрім цього, вишиванки або синьо-жовті стрічки на одязі, спеціальні уроки в школах та тематичні марафони на українських телеканалах.

16 лютого 2022 року ми вперше відзначили День єднання, і минуло 8 днів від можливої дати вторгнення росії в Україну як повномасштабна війна все ж почалась. У тому ж відеозверненні 14 лютого минулого року Президент Зеленський наголосив, що єдине прагнення українців – свобода, та народ готовий її виборювати. Досягти омріяної свободи можна тільки об’єднавшись. Саме це і відбувається: ми даємо гідну відсіч ворогу, кожного дня демонструючи єдність. І таким чином ми прямуємо до своєї великої мети.

Разом ми – непереможні!

Поділитися в соціальних мережах:

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *