18 квітня – День пам’яток історії та культури

День пам'яток історії та культури (2022)

18 квітня – День пам’яток історії та культури. Свято встановлено з метою привернення уваги суспільства до проблем захисту та збереження культурної спадщини згідно Указу Президента України № 1062/99 від 23 серпня 1999 року. Відзначається у Міжнародний день пам’яток і визначних місць. Українська земля рясно збагачена пам’ятками історії та культури, і сьогодні як ніколи актуальна тема їх збереження та захисту.

Зіткнувшись із ворожою навалою, українці думають не тільки про те, як зберегти своє та життя близьких. Для нашого народу не менш важливо захистити культурну та історичну спадщину, адже вона зберігає в собі код нації, її особливість та неповторність. Тому в Україні намагаються убезпечити пам’ятки історії та культури від можливих пошкоджень, і цим займаються як органи місцевої влади, так і волонтери, активісти, небайдужі громадяни.

Пам’ятки, залежно від їх розміру, найчастіше укривають мішками з піском, але застосовують й інші методи, наприклад, покривають вогнетривкою тканиною, скловатою, спеціальною фольгою, ховають за металевими або дерев’яними щитами, бетонними плитами тощо. Робиться це все не дарма: якщо від прямого влучання такі способи не захистять, то врятують від руйнації у разі потужної ударної хвилі.

Досвід укриття пам’яток історії та культури маємо у різних містах країни: у Харкові обклали пам’ятник Тарасу Шевченку, пам’ятник Незалежності, засновникам міста, у Києві – пам’ятники Михайлу Грушевському, Петру Сагайдачному, Богдану Хмельницькому, князю Володимиру, княгині Ользі, вітражі фунікулеру, в Одесі – пам’ятник Дюку де Рішельє, у Львові – статуї на площі Ринок, пам’ятники Діві Марії, Адаму Міцкевичу, скульптури Латинського собору та багато інших надбань України.

Збережемо культурну спадщину – збережемо історію!

Поділитися в соціальних мережах:

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *