18 лютого – День завершення боїв за Дебальцеве

Дебальцеве - 18 лютого

18 лютого вважається днем завершення боїв за м. Дебальцеве, адже саме цього дня 2015 року понад 2,6 тис. українських воїнів остаточно залишили позиції на Дебальцевському плацдармі і відійшли на нові рубежі оборони. Дебальцевський плацдарм увійшов в історію України як символ самовідданості, мужності та героїзму українських воїнів.

Бої за Дебальцевський плацдарм – одне з найбільших військових зіткнень на Донбасі. З усіх боків у ньому взяли участь тисячі бійців, сотні одиниць техніки та важкої артилерії.

Найгостріша військова фаза тривала майже місяць – з 25 січня до 18 лютого 2015 р. – і включала в себе як масовані артилерійські обстріли, так і перестрілки на малих відстанях зі стрілецької зброї і навіть танкові бої.

Паралельно цьому в столиці Білорусі йшов переговорний процес, який завершився 12 лютого 2015 року підписанням так званого «Мінська-2».

У Генштабі ЗСУ вважали, що «програмою максимум» наступу під Дебальцевим у сепаратистів було захоплення Артемівська, Краматорська і навіть Харкова.

Активний наступ на околиці Дебальцевого сепаратисти почали 25 січня. У Генштабі ЗСУ стверджують, що штурм проходив за безпосередньої підтримки кадрових російських військових – до восьми батальйонних тактичних груп та артилерійських дивізіонів Збройних сил РФ. У Кремлі участь своїх збройних сил традиційно заперечують.

На початку лютого 2015 р. у районі Дебальцівського виступу було зосереджено 4,7 тис. українських військових та 500 бійців Нацгвардії, СБУ і МВС. Їм протистояло близько 19 тис. бойовиків супротивника.
За даними Генштабу ЗСУ, під час бойових дій в районі Дебальцевого у період з 15 січня до 18 лютого загинуло 110 військовослужбовців, 270 було поранено, 7 – взято в полон та 18 зникли безвісти.

За весь час оборони Дебальцівського виступу загинуло 136 та було поранено 331 військовослужбовця ЗСУ. Втрати супротивника у Генштабі ЗСУ оцінюють так: особового складу – до 870 осіб вбитими. Бої та відхід з Дебальцевого виснажили супротивника, який з того часу не проводив масштабних наступів.

За бої в районі Дебальцевого державними нагородами України нагороджено 379 військовослужбовців (у тому числі посмертно – 136), а відзнаками Міністерства оборони та Генерального штабу ЗСУ – ще 450 бійців.

Пам’ятаємо про це! Героям слава!

Поділитися в соціальних мережах:

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *