18 травня – Міжнародний день музеїв

Міжнародний день музеїв

Щороку 18 травня відзначається Міжнародний день музеїв. Це свято було створене з метою привернення уваги до ролі музеїв у збереженні культурної спадщини та популяризації культури серед широкої громадськості.

Музеї мають важливе значення в житті людей. Вони зберігають історію та культуру своєї країни, міста, регіону, народу, різноманітні експонати відображають історію розвитку різних сфер життя, науки, техніки, мистецтва та інших галузей. Музеї ознайомлюють відвідувачів з історією свого народу, з його традиціями, звичаями та культурою, що допомагає підтримувати національну свідомість та формувати громадянську позицію.

Музеї є не тільки місцем зберігання історичних та культурних цінностей, а й осередками освіти. Окрім екскурсій, проводяться лекції, наукові конференції, семінари та інші заходи, що допомагають у популяризації знань та відкриття нових горизонтів. Музеї пропонують й безліч варіантів цікавого дозвілля – квести, майстер-класи, презентації, творчі вечори тощо.

Музейний світ – захоплюючий. Музеї представляють різноманітні культури, що надає можливість відкрити світ з іншого боку та розширити свої знання про нього. А сьогодні, завдяки технологічному розвитку, музеї можуть відкривати для відвідувачів нові можливості, такі як віртуальні тури та інтерактивні виставки. Це дає можливість людям споглядати культурні цінності та зберігати їх в пам’яті, незалежно від місця перебування.

Міжнародний день музеїв є нагадуванням про необхідність піклування про історико-культурну спадщину нашої країни, про важливість збереження їх для майбутніх поколінь.

Від початку повномасштабного вторгнення в Україну 24 лютого 2022 року російська армія нищить все на своєму шляху: їх мішенями стають школи, лікарні, пам’ятки культурної спадщини. Українські музеї зазнають обстрілів, їх розграбовують. Безцінні експонати вивозяться ворогом як трофеї, трощаться російськими солдатами та горять у вогні.

Росіяни нищать наше культурне та історичне надбання, оскільки їхня мета — стерти Україну та будь-які прояви української ідентичності з лиця землі. Та за усі воєнні злочини рф неодмінно відповідатиме!

Поділитися в соціальних мережах:

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *