19 лютого відзначається День Державного Герба України

День Державного Герба України

19 лютого відзначається День Державного Герба України. Саме 19 лютого 1992 року Верховна Рада України своєю Постановою затвердила Державний Герб незалежної України. Ним став золотий Тризуб на синьому щиті – національний символ українців часів визвольних змагань XX століття, який має статус малого герба та є головним елементом майбутнього великого герба.

Конституція України 28 червня 1996 року закріпила цей символ нашої держави.

Малий Державний герб – один із державних символів України нарівні з Конституцією, прапором і гімном. Центральною геральдичною фігурою герба є Тризуб Володимира Великого, князя Київського.
У давній Русі тризуб був родовим знаком князівського роду Рюриковичів.

25 лютого 1918 року в Коростені Центральна Рада прийняла Тризуб за герб УНР. Залишався він і гербом гетьманської держави П. Скоропадського та Директорії.

У міжвоєнний період тризуб став символом боротьби українців за свободу. Його використовував Уряд УНР в еміграції та різні політичні організації.

В СРСР тризуб був заборонений. Для комуністичного режиму він лишався ознакою націоналізму.

Тризуб об’єднує українських громадян, які сьогодні захищають суверенітет і територіальну цілісність України від російської збройної агресії – він є символом, в якому закодована сила української нації, її дух, традиції та століття боротьби за незалежність.

Вже багато століть герб єднає всіх українців та надає їм сил. Український тризуб уособлює для нас зв’язок поколінь, прагнення українського народу до власної державності, соборності та незалежності.

Вітаємо всіх із цим визначним днем! Будьмо гідними нашої історії і тих завдань, які стоять перед Українською Державою сьогодні! Шануймо наші державні символи, наші обереги, за які помирали кращі сини та доньки української землі!

Поділитися в соціальних мережах:

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *