20 лютого – День Героїв Небесної Сотні

День Героїв Небесної Сотні - 2023

Сьогодні, 20 лютого, згадуємо подвиг загиблих Героїв Небесної Сотні. Цього року вже дев’яті роковини кривавих подій на Майдані під час Революції Гідності.

День Героїв Небесної Сотні відзначається щорічно відповідно до указу Президента від 11 лютого 2015 року “Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні”.

Небесною Сотнею називають протестувальників, які загинули у листопаді 2013 – лютому 2014 року під час подій Революції Гідності. Саме в ті дні протистояння між українським народом і тодішнім режимом сягнуло свого апогею. 20 лютого 2014 загинуло найбільше активістів Євромайдану – цього дня у середмісті столиці загинуло та отримало смертельні поранення 48 осіб.

Офіційне число тих, хто належить до Небесної Сотні, – 107 осіб. Вони – різної національності, віку, освіти з усіх регіонів України та з-за кордону, успішні підприємці й незаможні пенсіонери, науковці, митці, студенти. Найстаршому – Іванові Наконечному – виповнилося 82 роки, а наймолодшому – Назарієві Войтовичу – лише 17.

21 лютого 2014 року загиблих протестувальників Майдану було офіційно визнано жертвами. Того дня на Майдані Незалежності у Києві відбулося прощання із загиблими активістами, яких у жалобних промовах назвали “Небесною Сотнею”.

Їхні імена та назву “імені Героїв Небесної Сотні” надали вулицям у Києві та на батьківщині загиблих. Зокрема, вулиця Героїв Небесної Сотні з’явилась у Краматорську на Донеччині.

Сумний список Небесної Сотні почав складатися 22 січня 2014 року, коли від вогнепальних поранень під час сутичок у центрі столиці загинули активісти Майдану вірменин Сергій Нігоян та білорус Михайло Жизневський. Того ж дня в лісі під Києвом було знайдено тіло львів’янина Юрія Вербицького зі слідами тортур. До 18 лютого 2014 року вже налічувалося 9 загиблих. У період із 18 до 20 лютого загинуло та отримало травми й смертельні поранення найбільше протестувальників – 80 осіб: 20 – 18 лютого, 12 – 19 лютого, 48 – 20 лютого. Після 20 лютого – ще 20. Усі вони ввійшли до пантеону борців за незалежність України.

Революція Гідності засвідчила: українці не просто обрали шлях до Європи, а й готові за нього боротися, відстоюючи власні права та свободи. У світі Україну почали сприймати як державу з власною самобутністю, історією та гідністю, здатну захистити суверенітет.

Небесна Сотня стала для всієї України не лише символом жертовності, героїзму та патріотизму, а й прикладом та джерелом натхнення для наших воїнів, які гідно захищають територіальну цілісність України вже в умовах повномасштабної війни, утверджуючи право людини на вільне життя.

Сьогодні ми вшановуємо пам’ять громадян, завдяки яким було змінено перебіг історії нашої держави під час подій Революції Гідності, тих, хто ціною власного життя захищав ідеали демократії, відстоював права та свободи людини, європейське майбутнє України.

Герої не вмирають!

Поділитися в соціальних мережах:

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *