20 січня – День пам’яті захисників Донецького аеропорту

20 січня - День вшанування захисників Донецького аеропорту (2024)

20 січня щорічно Україна відзначає День пам’яті захисників Донецького аеропорту. Сьогодні вшановують тих, хто без вагань, впевнено боронив стратегічно важливий об’єкт під час розпалювання війни на сході України.

Цей день пам’яті став спогадом про подвиг і втрати, символом непохитної волі українського народу. Відданість боротьбі за свободу, незалежність, виявлені захисниками аеропорту, надихають нові покоління військових та всю країну на ще більшу рішучість у відстоюванні своїх цінностей і територіальної цілісності. Війна з російськими загарбниками триває, і оборона Донецького аеропорту в історії спротиву окупантам на сході України вказує на зразкову стійкість та героїзм українських захисників.

Донецьке летовище стало ареною дуже важких боїв. Початок оборони аеропорту датують 26 травня 2014 року. З вересня 2014 року почалася активна фаза захисту позицій у складних умовах, яка завершилася лише після повної руйнації як старого, так і нового терміналів у січні 2015 року.

Ворог намагався швидко взяти під контроль цю стратегічну точку, однак українські захисники завадили цим планам. Героїчно протягом 242 днів вони всіма способами утримували позиції, відбивали надважкою ціною кожен окупований метр української землі. Допомагали українським воїнам під час оборони Донецького аеропорту також волонтери і медичний персонал.

За мужність, стійкість та незламність українських захисників їх прозвали «кіборгами», адже вони виявилися міцнішими за бетон.

Через масовані ворожі обстріли 13 січня 2015 року обвалилася диспетчерська вежа летовища, яка в народі стала символом його оборони. 20 січня 2015 року терористи підірвали бетонні перекриття нового терміналу аеропорту, внаслідок чого загинув 51 захисник.

За даними Українського інституту національної пам’яті, затяжна боротьба за Донецьке летовище забрала життя 97 українських військових, ще троє вважаються зниклими безвісти.

«Кіборги» продемонстрували надзвичайну відвагу, несучи відповідальність за захист стратегічно важливих позицій – летовища.

Від 2014 року і до сьогодні Донеччина є територією напружених та складних боїв. Нашим обов’язком є не лише пам’ятати про наших воїнів, але й працювати над тим, щоб їхні жертви не були марною втратою. Наша мета – зберегти та зміцнити незалежність країни, покращити життя тих, хто залишився живий, використовуючи усі можливості для мирного майбутнього.

Ми вшановуємо пам’ять тих, хто віддав своє життя за майбутнє України, тих, хто виявив справжню силу та незламність духу.

Поділитися в соціальних мережах:

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *