24 травня – День слов’янської культури і писемності

День слов’янської культури і писемності

Щорічно, 24 травня, у день вшанування пам’яті святих рівноапостольних Кирила й Мефодія, українці разом із багатьма іншими слов’янськими народами відзначають День слов’янської культури і писемності. Історичне та просвітницьке значення спадщини слов’янських первоучителів у здобутку національної культури є безцінним.

Це свято символізує торжество слов’янства, його національну самобутність, об’єднує суспільство та долучає кожного з нас до духовно-релігійних першоджерел. Писемність дозволяє спілкуватися з людьми іншої культури та іншого часу, засвоювати збережений досвід народу та вічні людські цінності, передаючи їх з покоління в покоління. Неповторність і самобутність українства також утверджувалася саме завдяки писемності й рідній мові, спираючись на спільну духовну скарбницю всього слов’янського світу.

Мова і мовлення, писемність і культура – ці поняття взаємопов’язані та невід’ємні. Вони є не лише необхідністю для будь-якої людини, а й показником народності, важливою частиною ідентичності українців, ознакою нашого національного визнання, а отже, є саме тим, за що нині бореться вся Україна.

У цей особливий день Донецький обласний краєзнавчий музей щиро вітає всіх співвітчизників зі святом. Переконані – лише любов до власної історії, плекання й примноження культурної та духовної спадщини нашого народу є потужною рушійною силою світлого майбутнього України, її відновлення та розквіту!

Поділитися в соціальних мережах:

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *