26 березня – День Національної гвардії України

День Національної гвардії України - ДОКМ

26 березня щороку відзначається День Національної гвардії України – свято нацгвардійців, які щодня захищають права, життя українців, законні інтереси держави та суспільства. Як самостійна силова структура Національна гвардія існувала з 1991 до 2000 року, потім її розформували. Її відновлення відбулось у 2014 році, коли Україна переживала складні часи та боротьбу за свою незалежність, коли росія анексувала Крим та загострилась ситуація на Донбасі. День Національної гвардії встановлений згідно з Указом Президента України Петра Порошенка №84 від 18 березня 2015 року.

Національна гвардія України – це добровольче військове формування, створене з метою забезпечення безпеки нації та її захисту від зовнішнього та внутрішнього ворога. Військові НГУ слідкують за правопорядком, борються з тероризмом та злочинністю, забезпечують безпеку державних та важливих об’єктів. Особовий склад Нацгвардії України комплектується службовцями за загальнообов’язковим військовим призовом й контрактниками.

За роки свого існування Національна гвардія України стала важливим елементом системи національної безпеки та оборони країни. Вона показала, що «дух гвардійця» не можна знищити, не можна забути. Саме бійці Національної гвардії та добровольчих батальйонів у її складі одними з перших вступили у бій проти російського агресора. Завдяки мужності та жертовності гвардійців, від рядового до полковника та генерала, вдалося тоді зупинити ворога.

На честь Дня Національної гвардії України проводяться різноманітні заходи, які мають на меті вшанувати військових та їхні досягнення. Серед цих заходів можна виділити урочисті прийоми, концерти, спортивні змагання, паради та інші події. Одним із найважливіших моментів під час відзначення Дня Національної гвардії України є підведення підсумків роботи військових за певний період, а також нагородження кращих з них за заслуги перед країною та військовою службою.

Національна гвардія України – це найкращі з кращих, які зробили вибір на користь військової служби на благо своєї країни та її громадян. Військовослужбовці Нацгвардії обрали благородну професію – захищати державу і дарувати людям спокій. У складний для України час вони в перших рядах стали на захист держави і зараз відстоюють незалежність, територіальну цілісність та недоторканість України в умовах повномасштабної війни. Наші незламні захисники дають відсіч окупантам та вмотивовані повернути Україні її законні кордони.

Сьогодні ми вшановуємо всіх військових, які в лавах Національної гвардії України служать справі зміцнення oбoрoнoздатнoсті та підвищення безпеки нашої держави. Віддаємо шану всім героям-гвардійцям, які поклали своє життя за Україну, які загинули за її незалежність та територіальну цілісність.

Щиро вітаємо військовослужбовців та ветеранів Національної гвардії з професійним святом. Дякуємо за все, що робите, за кроки до перемоги, яка наближається і неодмінно буде завдяки вашій службі!

Поділитися в соціальних мережах:

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *