26 квітня – день пам’яті Чорнобильської трагедії

Чорнобильська АЕС

Чорнобильська аварія – соціально-економічна катастрофа глобальних масштабів, що сталася в ніч на 26 квітня 1986 р., і була спричинена вибухом та подальшим руйнуванням четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції.

Щоб запобігти подальшим викидам радіоактивних матеріалів, до кінця 1986 р. четвертий реактор АЕС був накритий спеціальним «саркофагом», збудованим добровольцями і мобілізованими солдатами, і Чорнобильська АЕС була знову введена в експлуатацію. Однак через великі пожежі і аварії в 1991 та в 1996 рр. були зупинені спочатку другий, а потім і перший реактор.

У 2000 р. зупинили останній, третій реактор, а Чорнобильська АЕС повністю припинила свою роботу.Аварія на ЧАЕС 1986 р. – це мільйони гектарів забруднених радіоактивними речовинами земель, лісів та водойм, втрата фізичного та психологічного здоров’я сотень тисяч людей, чисельні людські жертви.

26 квітня – день пам’яті про найбільшу техногенну катастрофу та вшанування героїзму пожежників, медиків, учених, співробітників ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників і цивільних, які брали участь у ліквідації наслідків аварії. Подвиг цих людей назавжди увійшов в історію і навічно залишиться в пам’яті українського народу.

Поділитися в соціальних мережах:

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *