28 жовтня – День визволення від німецько-фашистських загарбників під час Другої світової війни

День визволення від німецько-фашистських загарбників під час Другої світової війни (2023)

Щороку 28 жовтня в Україні відзначається День визволення від німецько-фашистських загарбників під час Другої світової війни.

В цей день ми низько вклоняємося і висловлюємо слова глибокої вдячності всім ветеранам, учасникам Другої світової війни, партизанам, всім, хто наполегливо боровся з нацизмом. Уславлюємо тих, хто в тилу самовідданою працею наближав розгром ворога та складаємо глибоку пошану солдатським вдовам та дітям війни, які допомагали піднімати Україну з руїн.

За підрахунками, на території України, яка була окупована нацистами, загинуло майже шість мільйонів громадян, понад два мільйони українців були вивезені на примусові роботи до Німеччини та інших країн Європи.

В республіці цілком чи частково було зруйновано понад 700 міст та 28 тисяч сіл, знищено понад 16 тисяч промислових підприємств. Майже 10 мільйонів українців залишилися без даху над головою. В ході запеклих боїв загинули смертю хоробрих майже три мільйони воїнів-визволителів.

У ході вигнання нацистських окупантів з України силами чотирьох Українських фронтів Червоної Армії, які налічували понад 2,3 млн. солдатів та офіцерів, протягом січня 1943 р. – жовтня 1944 р. було проведено низку наступальних операцій. На початку жовтня 1944 р. територія України була майже повністю визволена від окупантів, а наприкінці жовтня радянські війська вибили ворога із Закарпаття, що відбулося в результаті здійснення частинами Четвертого та Першого Українських фронтів Східно-Карпатської наступальної операції.

27 жовтня 1944 року було звільнено Ужгород, а 28 жовтня радянські війська вийшли на сучасний кордон України.

Визволення України було важливою частиною процесу розгрому фашистських загарбників. Перемога стала можливою завдяки значному напруженню сил народу, мужності та відданості борців з окупантами, плідній співпраці фронту і тилу. Війна зумовила кардинальні зрушення в суспільному житті України. З одного боку – це невигойні рани та гігантські збитки, пов’язані з численними людськими жертвами, грабіжництвом окупантів та руйнаціями. З іншого – з війною пов’язані завоювання Україною авторитету на міжнародній арені, зростання свідомості та віри у сили свого народу, концентрація в межах однієї держави основної частини українських етнічних земель.

В цей день ми пам’ятаємо усіх героїв, чия боротьба, самовіддана праця і героїзм сприяли звільненню України від нацистів. У серці кожного з нас жива пам’ять про неоціненний внесок українців у спільну перемогу в цій жахливій війні.

Сьогодні українці знову захищають свою землю, свободу та територіальну цілісність України, але тепер від російського агресора. Захисники України є гідними слави своїх дідів та прадідів і ми твердо віримо в них.

Ми віримо в Збройні Сили України, віримо в нашу обов’язкову перемогу і в те, що у нас попереду новий День визволення!

Вічна пам’ять і слава Героям минулого та сьогодення!

Поділитися в соціальних мережах:

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *