29 серпня – День пам’яті захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України (2023)

29 серпня - День пам’яті захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України (2023)

Події останніх десятиліть, зокрема від початку Революції Гідності та збройної агресії росії на сході України від 2014 року, підкреслюють величезну силу духу та героїзм українців. Тисячі військовослужбовців, добровольців, волонтерів встали на захист України від ворога і поклали свої життя на вівтар її свободи. Їхня мужність, відданість та патріотизм стали невичерпним джерелом натхнення для всіх громадян.

Україна пам’ятає своїх Героїв! 29 серпня в нашій країні щороку відзначається День пам’яті захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Пам’ятний день встановлений Указом Президента України № 621 від 23 серпня 2019 року задля увічнення героїзму військовослужбовців і учасників добровольчих формувань, які віддали життя за Батьківщину, за її свободу та незалежність.

Цей день є нагадуванням про Іловайську трагедію – одну з найбільш кривавих подій війни на сході України. 9 років тому, 29 серпня 2014 року, українські військові виходили з оточення під Іловайськом на Донеччині. Збройні сили рф порушили домовленості про «зелений коридор» та впритул розстріляли колони наших бійців. За офіційними даними, тоді загинуло 366 воїнів, 429 зазнали поранень, 300 опинилися в полоні, 158 зникли безвісти.

Символом скорботи за загиблими є сонях, бо на соняшникових полях українські воїни поклали свої життя у боротьбі з ворогом.
День пам’яті захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України – це день, коли ми віддячуємо за героїзм тим, хто віддав життя заради нас, наших дітей та нашої майбутньої незалежної України.

Сьогодні ми згадуємо не лише тих, хто загинув в Іловайській трагедії, а й десятки тисяч полеглих захисників і захисниць України в сучасній російсько-українській війні, що триває з 2014 року. 29 серпня – не єдиний день у році, коли віддається шана загиблим воїнам, але це нагода для суспільства єднатися і зберігати пам’ять про полеглих героїв для майбутніх поколінь. Жертовність наших захисників ніколи не буде забута! Важливо, щоб пам’ять про них була живою, і кожен громадянин долучився до підтримки, захисту та перемоги України.

Схиляємо голови й розділяємо із рідними та близькими героїв біль втрати. Вклоняймося подвигу та героїзму українських захисників.

Вічна честь, слава і пам’ять полеглим воїнам!

Поділитися в соціальних мережах:

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *