4 червня – День вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії російської федерації проти України

День вшанування пам'яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії російської федерації проти України - 2023

З 2021 року в Україні запроваджено державний пам’ятний день – День вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії російської федерації проти України, що відзначається щорічно 4 червня. Відповідна постанова Верховної Ради України прийнята з урахуванням рішення Генеральної асамблеї ООН від 9 серпня 1982 року щодо заснування Міжнародного дня безневинних дітей – жертв агресії і його відзначення 4 червня кожного року.

В Україні з початку бойових дій, 14 квітня 2014 року, до кінця 2021 року на території Донецької, Луганської та інших областей загинуло щонайменше 240 дітей. Зокрема, з квітня 2014 року по 24 лютого 2022 року внаслідок збройної агресії російської федерації проти України на підконтрольній українській владі території Донецької області загинуло 28 дітей та 85 отримали поранення.

Після початку повномасштабного вторгнення росії кількість жертв серед дітей кожного дня збільшується.

Так, станом на ранок 4 червня 2023 року більше ніж 1490 дітей в Україні постраждали внаслідок повномасштабної збройної агресії рф. За даними Офісу Генерального прокурора України, 485 дітей загинуло та 1005 отримали поранення різного ступеню тяжкості. За офіційною інформацією Національної поліції України, 389 дітей зникли безвісті. Національне інформаційне бюро зазначає, що 19505 дітей було депортовано.

Ці цифри не є остаточними: точну кількість постраждалих дітей наразі встановити неможливо через активні бойові дії та тимчасову окупації частину території України. Триває робота з їх встановлення в місцях ведення бойових дій, на тимчасово окупованих та звільнених територіях.

Найбільше постраждало дітей у Донецькій області – 464, Харківській – 283, Київській – 128, Херсонській – 105, Запорізькій – 91, Миколаївській – 89, Дніпропетровській – 80, Чернігівській – 71, Луганській – 67.

На жаль, щоденно кількість жертв серед дітей в місцях ведення активних бойових дій та на тимчасово окупованих територіях продовжує зростати. Так, напередодні пам’ятного дня, 3 червня внаслідок обстрілу ворогом м. Гірник Донецької області поранено двох хлопців 15 та 16 років.

Росія обов’язково понесе відповідальність за ці злочини!

Поділитися в соціальних мережах:

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *