5 грудня – Міжнародний день волонтера

Міжнародний день волонтера (2023)

5 грудня щороку відзначається Міжнародний день волонтера, запроваджений у 1985 році резолюцією Генеральною Асамблеєю ООН і встановлений з метою спонукати людей брати участь у діяльності в ім’я економічного і соціального розвитку. В Україні волонтерський рух офіційно визнали постановою Кабінету Міністрів України 10 грудня 2003 року.

Українське волонтерство поки є відносно молодим явищем. До 2014 року доброчинність у нашій країні розвивалася досить повільно, особливо в порівнянні з іншими країнами. На Майдані, під час подій Революції Гідності 2013–2014 рр., сформувалася схема волонтерського руху, де громади та спільноти надавали продукти, речі та кошти волонтерам, які передавали усе необхідне майданівцям, а згодом – добровольчим батальйонам.

У 2014 році волонтерський рух відіграв важливу роль у формуванні ідеологічного та збройного опору сепаратистським рухам та збройній агресії РФ в деяких районах Донецької та Луганської областей. На середину 2015 року активність добровільної допомоги руху опору почала зменшуватися.

Друга міцна хвиля підйому волонтерського руху в Україні пов’язана з повномасштабним вторгненням РФ. З лютого 2022 року сотні тисяч людей знову розпочали волонтерську діяльність, а хтось став на шлях волонтерства вперше. Українці допомагали і допомагають тим, хто цього потребує.

Волонтери роблять все, що тільки можливо: організовують та проводять евакуації населення, знаходять житло й опікуються вивезеними з-під обстрілів людьми, надають медичну допомогу поблизу лінії фронту, знаходять та розвозять гуманітарну допомогу, «закривають» запити військових у шалених масштабах, вивозять та годують вуличних тварин. Вони наражають себе на небезпеку заради допомоги іншим.

Важливо відмітити допомогу міжнародних добровольців. З різних куточків світу приїздили та продовжують приїжджати люди, яким небайдужа доля України, їх допомога вагома на різних етапах боротьби з російським агресором.

Волонтерство — це спосіб життя і мислення, небайдужість до чужої біди та співпереживання. Волонтерський рух є важливою ланкою у нашій боротьбі з окупантами.

Шановні волонтери! Прийміть щиру вдячність за ваші зусилля, хвилювання, терпіння, безсонні ночі, чуйність, відважність, сміливість за вміння розпізнати потреби людей і вчасно допомогти! Бажаємо усім вам міцного здоров’я, родинного затишку, благополуччя та всіляких гараздів життя!

Поділитися в соціальних мережах:

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *