5 грудня – Міжнародний день волонтера

Міжнародний день волонтера

Щороку 5 грудня відзначається Міжнародний день волонтера.

Довідка! Офіційна назва цього  дня – Міжнародний день добровольців в ім’я економічного і соціального розвитку. Свято було засновано ще у 1985 році за ініціативою Генеральної Асамблеї ООН. В сучасній Україні волонтерський рух розпочався в 90-х роках, а офіційно його визнали 10 грудня 2003 року постановою Кабінету Міністрів.

У світовій практиці найголовнішою ознакою волонтерства є те, що волонтер частину свого вільного (особистого) часу, сил, енергії, знань, досвіду добровільно (без примусу та вказівок „згори”) витрачає на здійснення діяльності, яка є корисною людям і суспільству загалом.

Волонтерство – це нелегка праця, завдяки якій люди отримують необхідну допомогу. Волонтери здійснюють свою діяльність при будь-яких обставинах, у будь-яких місцях, часом навіть ризикуючи власним життям заради порятунку інших. Вони надають свої послуги дітям, людям похилого віку, людям з вразливих верств населення, піклуються про життя та здоров’я людей, дбають про їх безпеку та комфорт.

Після Революції Гідності, анексії Криму і початку гібридної війни на сході нашої держави відбувся найбільший сплеск волонтерського руху за весь час незалежності України. Щоб допомогти іншим, люди жертвували часом, грошима, здоров’ям. Українці плели маскувальні сітки, готували продукти, збирали різні речі, передавали необхідне на фронт. Минає дев’ятий рік, як наші громадяни, докладаючи максимум зусиль, активно працюють, допомагаючи нашій армії, пораненим та постраждалим від збройної агресії росії.

Цьогоріч Міжнародний день волонтера Україна відзначає в умовах повномасштабної війни. Українці вкотре демонструють неймовірні масштаби та силу свого волонтерського руху, чим захоплюють увесь світ. Співпрацюючи з різними громадськими та благодійними організаціями, об’єднуючись у групи, волонтери надають допомогу нашим Збройним Силам та постраждалим внаслідок широкомасштабного вторгнення росії в Україну, збирають кошти й закуповують товари для потреб фронту та цивільного населення, стають донорами крові, надають психологічну допомогу, працюють у центрах допомоги внутрішньо переміщеним особам, координують їхню роботу тощо.

Зробити свій внесок у наближення нашої перемоги, допомогти тим, хто цього потребує, зараз дуже просто – можна відправити посильну суму на рахунок відповідної волонтерської чи благодійної організації. Це також важливо, але часом цього недостатньо, і необхідна фізична допомога, конкретні дії: доставити речі та продукти до місця призначення, готувати харчі на передову, для ВПО чи безпритульних, допомагати медикам доглядати за хворими та пораненими тощо. І цю роботу виконують волонтери – люди, які добровільно та безкоштовно займаються громадсько-корисною діяльністю.

Волонтерство – це потужний громадський рух, найшляхетніша людська діяльність, це покликання, бажання і прагнення людини допомогти кожному, кому це необхідно, і воно існуватиме, поки люди потребують захисту, підтримки, доброго слова, розуміння, співчуття чи іншої допомоги.

Дорогі волонтери, прийміть найщиріші вітання та величезну подяку за вашу роботу, за наполегливість, за сміливість, за ваше прагнення зробити світ кращим і добрішим. Міцного вам здоров’я, сил, наснаги, невичерпної енергії, однодумців і людської вдячності! Нехай ваше добро повертається до вас сторицею!

Слава Україні!

Поділитися в соціальних мережах:

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *