6 грудня – День Збройних Сил України

День Збройних Сил України (2022)

Щороку, 6 грудня ми урочисто відзначаємо державне свято – День Збройних Сил України – свято справжньої мужності, героїзму і відваги.

День Збройних Сил України – це свято, яке поєднує українські військові традиції від княжих і козацьких часів до сьогодення, коли солдати та офіцери Сил Оборони України виконують найважливішу місію – захищають суверенітет і незалежність нашої держави від російської агресії.

В умовах реалій сучасної російсько-української війни це свято набуває особливого значення.

Святкуючи День Збройних Сил України, ми обов’язково згадуємо 6 грудня 1919 року, коли розпочався Перший зимовий похід – один із найуспішніших рейдів Армії Української Народної Республіки під проводом Михайла Омеляновича-Павленка тилами Червоної та Білої армій 1919-1920 років, який дозволив зберегти військо і став однією з найгероїчніших сторінок Української революції 1917-1920 років.

Випадково чи за збігом обставин саме у дату початку Першого зимового походу Армії УНР в 1991 році Верховна Рада незалежної України ухвалила закони «Про оборону України» і «Про Збройні Сили України», які стали продовжувачами славних бойових традицій українського війська, зокрема і Армії УНР.

Учасники Першого зимового походу подолали дві з половиною тисячі кілометрів Житомирською, Київською, Вінницькою, Черкаською, Кіровоградською, Одеською, Миколаївською областями, провівши більше півсотні успішних боїв і 6 травня 1920 року приєдналися до частин Армії УНР, які разом з поляками наступали на Київ.

Перший зимовий похід Армії УНР став однією з найбільш героїчних сторінок воєнного мистецтва періоду Української революції. Вперше українська армія застосувала партизанські методи боротьби, до того ж проти ворога, який значно перевищував своєю чисельністю та озброєністю. Під час Другої світової війни цей досвід успішно застосовувала Українська Повстанська Армія.

У 2014 році рейди тилами російсько-терористичних військ здійснили сучасні українські військовослужбовці. Найбільш відомими стали рейди 95-ї ОАБр і 80-ї ОДШБр із приданими підрозділами, під час яких було виконано бойові завдання з деблокування оточених підрозділів ЗСУ і значно підірвано плани зі збройної агресії проти України.

Нині пам’ять про Лицарів Зимового Походу повертається в суспільну свідомість. Це ім’я з серпня 2019 року носить 28-а окрема механізована бригада Сухопутних військ ЗСУ.

І сьогодні солдати і офіцери Збройних Сил України гідно продовжують традиції своїх батьків. Люди в погонах завжди вважалися елітою нашої держави, бо завжди стояли на варті миру і спокою. Тож в цей святковий день ми вшановуємо тих, хто присвятив своє життя служінню Вітчизні, хто стояв у витоків створення нашого війська, і хто сьогодні захищає державу та її народ.

Сучасні українські військові – це справжня армія незламних та нескорених бійців-патріотів, які демонструють мужність, силу духу, волю та непохитне бажання перемогти, і цим завойовують довіру українців. Сучасна українська армія – це справжня народна армія. Народ і Армія єдині. А війна України проти російської агресії – це справжня народна війна. Народ неможливо перемогти.

У цей святковий день ми складаємо глибоку шану всім тим, хто віддав своє життя в ім’я свободи України, хто сьогодні несе військову службу, мужньо захищаючи рідну землю. Ми шануємо міць духу українських воїнів, відданість українському народу, незламну силу волі та безстрашність!

Ми глибоко переконані, що українські Збройні Сили є і будуть справжньою національною гордістю і завжди гарантуватимуть стабільність та суверенітет України. В цей день, ми сердечно вітаємо всіх військових зі святом і висловлюємо щиру вдячність українським воїнам, які сьогодні стоять на бойовому посту, захищаючи територіальну цілісність та національні інтереси держави.

Слава Україні! Слава Збройним Силам України! Перемога буде за нами!

Поділитися в соціальних мережах:

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *