8 і 9 травня – День пам’яті та примирення й День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

8 і 9 травня – День пам’яті та примирення й День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (ДОКМ)

8 і 9 травня – День пам’яті та примирення й День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Сьогодні ми згадуємо усіх учасників та жертв війни, тих, хто загинув на фронтах, в окопах, під час бомбардувань, хто побував у полоні, концтаборах чи зник безвісті у вихорі воєнного лиха. Ми у невичерпному боргу перед тими, хто у тій страшній війні віддав своє життя і здоров’я, хто на вівтар перемоги поклав свої кращі роки. Вшановуємо усіх, хто пережив пекло війни, хто відроджував Україну з руїн.

Друга світова війна – найжахливіша сторінка в історії людства, найбільш жорстока та кривава війна, яка забрала надто багато життів (загинуло від 50 до 85 мільйонів людей). Борючись на боці антигітлерівської коаліції, українці зробили знаний внесок у перемогу над нацизмом і союзниками гітлерівської Німеччини. Ця перемога дорого коштувала. Упродовж 1939-1945 рр. ціною стали надзвичайні втрати серед українців та представників інших національностей, які проживали на нашій землі, – загинуло понад 8 мільйонів осіб.

Сьогодні наша Україна знову воює з агресором. Підступний сусід-злочинець посягнув на нашу територіальну цілісність та потенційно загрожує миру у всій Європі. 2014 – почалася гібридна війна Росії проти України, 2022 – відбулось повномасштабне вторгнення. Московські «військові» здійснюють справжній геноцид українського народу, свідомо знищують наших громадян. Таким чином кремлівський режим намагається вирішити «українське питання», продовжуючи гітлерівську традицію подібних «вирішень». Це не єдине, у чому Путін копіює Фюрера, тому паралелі між Другою світовою війною ХХ століття і російсько-українською війною ХХІ століття очевидні.

Українці відстоюють своє право на життя, борються проти імперських амбіцій сусіда-диктатора, воюють за свободу, демократію, європейські цінності. Ми не маємо права програти і не програємо, бо боремося за вільне майбутнє.

Перемога за тими, хто захищає рідну землю! Ми це добре пам’ятаємо, і ця пам’ять робить нас сильнішими. Вона – запорука неминучої перемоги над сьогоднішнім ворогом.

Нехай на нашій землі панують мир та злагода!

Вічна пам’ять загиблим, низький уклін живим!

Слава Україні!

Поділитися в соціальних мережах:

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *