Андрій Солодов (смт Нью-Йорк)

Андрій Солодов

Боєць 54-ї бригади Андрій Солодов загинув 28 березня 2022 року у бою під Мар’їнкою. Смерть настала від наскрізного вогнепального осколкового поранення голови.

Андрій – уродженець селища Нью-Йорк на Донеччині. За цивільною професією – інженер-будівельник. Ерудований, безкомпромісний, схильний до глибокого аналізу подій, патріот України та свого рідного містечка.

Мав успішну кар’єру – працював головним спеціалістом Донецького «Енерготехпромпроєкту», начальником ОКСа фенольного заводу, головним інженером Авдіївського заводу металевих конструкцій; заступником начальника проєктно-конструкторського відділу Авдіївського коксохімзаводу. Однак, коли росіяни у 2014 році вдерлися до України, Андрій взяв до рук зброю, щоб захищати рідний Нью-Йорк. Пішов служити до 54-ї окремої механізованої бригади імені гетьмана Івана Мазепи. Тоді йому було 54 роки. Своє рішення пояснював так: «У бою гинуть молоді хлопці, що у сини годяться».

Андрій завжди воював там, де було найгарячіше: Золоте-4 Луганської області, Авдіївська промзона. У Золотому отримав снайперське поранення та контузію. Контракт закінчився, коли захиснику виповнилось 57. Через рани продовжувати його він не став. За бойові заслуги його відзначили нагородами орденом «За мужність» ІІІ ступеня, медаллю «Кров за Україну», Знаком пошани 54-ї ОМБр.

Коли росія почала повномасштабний наступ, Андрій знову став у стрій 54-ї бригади. За тиждень після вторгнення мовчки зібрав речі і пішов у військову частину.

Андрія Солодова поховали на Краснопільскому цвинтарі у Дніпрі, де з почестями хоронять загиблих воїнів.

У Героя залишився син.

Будь ласка, відкладіть на хвилину свої справи та віддайте належну шану загиблим.

Пам’ятаймо!

Джерело: платформа Меморіал

Поділитися в соціальних мережах:

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *