Анонс виставки «Донеччина: від минулого до 1991 року»

Донеччина від минулого до 1991 року

Виставка «Донеччина: від минулого до 1991 року» передбачає занурення в історію краю з давніх часів до 1991 року, який став визначним в історії України та регіону зокрема.

Донеччина завжди приваблювала своїми природніми скарбами представників різних етносів.

Заселення краю розпочалось з доби каменю. Кремінь для первісної людини був найнеобхіднішим матеріалом для виживання. Сприятливими умовами для розвитку суспільства слугували й багаті поклади міді. Як сировина мідь розходилася далеко за межі нашого краю.

Родовища вугілля та вапняку привернули увагу інвесторів з Європи у ХІХ столітті. Будівництво шахт, заводів, залізниці стали ключовим фактором для розвитку міст регіону.

Пройшовши складний шлях війн та радянського панування, Україна нарешті здобула незалежність. Населення Донеччини не стояло осторонь цих процесів і над містами регіону замайоріли жовто-сині прапори.

На виставці «Донеччина: від минулого до 1991 року» будуть представлені предмети різних часів. Кам’яну добу демонструють скребачки, рубила, крем’яні пластини, добу бронзи – ліпні орнаментовані глечики, бронзові прикраси тощо.

Притік іноземного капіталу та його вплив на розвиток промисловості продемонстровано облігаціями ХІХ – початку ХХ ст. та оригінальними фотографіями.

Про незалежність України розповідає стаття з газети «Известия» за грудень 1991 року. Куратори виставки – Юрій Коваль та Ігор Затулло. Триватиме експонування виставки з 20 серпня по 10 вересня 2021 року.

Після відкриття виставки відбудеться презентація книги “Українська революція на Донеччині 1917-1921 рр.: історико-краєзнавчі розвідки” (автори: Добровольський Олександр, Карнацький Ігор, Мєдвєдєв Анатолій, Савчук Олег, укладач – Білько Дмитро).

Поділитися в соціальних мережах:

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *