Анонс виставки «Хрести України: Надпоріжжя»

Хрести України - Надпоріжжя - виставка

02 грудня 2020 року о 13 годині в Донецькому обласному краєзнавчому музеї (м. Краматорськ, вул. Академічна, 84) відбудеться відкриття виставки з фондів Громадського історико-етнографічного ставрографічного Музею Хреста «Хрести України: Надпоріжжя».

Будуть представлені експонати з території Дніпропетровської (1169) області.

В цій виставці ми представляємо землі Війська Запорозького, де місцеві традиції стикалися із хвилями впливів Московської держави і Російської імперії. Хрестики яскраво ілюструють ці процеси. понад 1160 натільних і нагрудних хрестів з Дніпропетровщини показують переплетіння культур, взаємовпливи і українську домінанту XVIII–XIX століть, особливо – в прикрасах.

Історія – це ідеологія. Інформація – це зброя. Знання минулого, – реального минулого, – дозволяє розуміти сьогодення. Хрестики свідчать.

Виставка триватиме до 14 січня 2021 року.