Археологічні знахідки зі Слов’янського району

На цьому тижні працівник ДОКМ В.В. Циміданов продовжував інвентаризацію пам’яток археології. Загалом за жовтень та перший день листопаду було обстежено 57 об’єктів – курганів та поселень. Метою інвентаризації є з’ясувати стан цих пам’яток, виявити факти їх пошкодження, аби потім можна було прийняти відповідні міри.

О.О. Соловкін та культова посудина
О.О. Соловкін знайшов культову посудинку

Зокрема, разом із краєзнавцями О.Й. Духіним, С.М. Полтавцем та О.О. Соловкіним, В.В. Циміданов провів шурфування поселення зрубної культури Стародубівка-ІІ (ХІІ ст. до н.е.) у Слов’янському району. Було знайдено унікальні речі – культову посудинку та гак, яким виймалося із окропу м’ясо під час обрядових трапез. Цікаво, що згадана посудинка – вже четверта на цьому поселенні і третя на невеличкій ділянці близько 3 м діаметром. Імовірне, на ділянці був культовий комплекс. На жаль, шурфування показало, що він зруйнований двічі – німцями, які під час ІІ світової війни рили тут окоп, та «чорними», котрі шукали реліквії ІІ світової, у наші дні.

Древні кераміка та кістки
Кераміка та кістки, знайдені на поселенні Стародубівка-ІІ
Культовий гачок
Культовий гачок
Посудина для культу
Культова посудинка

Разом із працівницею відділу культури та туризму управління з гуманітарних питань Краматорської міської ради О.В. Булдаковою В.В. Циміданов обстежив 16 курганів на землях «АПК-ІНВЕСТ». З’ясувалося, що майже усі кургани наразі не розорюються, хоча у минулому впродовж багатьох десятиліть більшість їх руйнувалася оранкою. Зазначений факт є наслідком великої роз’яснювальної роботи, котру проводить працівники зазначеного відділу культури Р.І. Михайлишина та О.В. Булдакова.

Древній курган
Цей курган вже не розорюється
Курган та захід сонця
Захід сонця у степу
Поділитися в соціальних мережах:

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *