Артем Чапай презентує «Дивних людей» у Краматорську

14 грудня у Краматорську письменник Артем Чапай презентує роман «Дивні люди». Презентація відбудеться у Донецькому обласному краєзнавчому музеї (Краматорськ, вул. Академічна, 84, район ДДМА). Початок о 15:00.

Артем Чапай - Дивні люди

Роман Артема Чапая «Дивні люди» вийшов на початку осені, але вже встиг потрапити до Довгого списку «Книги року ВВС – 2019» і здобути прихильність чималої читацької аудиторії, про що свідчать хоча б відгуки на facebook, які можна знайти під тегом #Стьопа_Вовк_у_людях. Від вересня письменник уже презентував роман читачам кількох міст України. Читачам Краматорська особливо цікаво буде поспілкуватися з автором, адже саме Східна Україна та мешканці цього регіону здебільшого і є героями як роману «Дивні люди», так і книги художньо-документальних оповідань Артема Чапая «The Ukraine».

Локація презентації «Дивних людей» у Краматорську не є випадковою, адже головний герой роману – неандерталець, якого українські вчені відтворили за ДНК. Це наш сучасник Стьопа Вовк, який виростає в секретному інституті, замаскованому під гаражний кооператив, і лише після досягнення повноліття виходить у великий світ. Через брак життєвого досвіду та особливості мислення український неандерталець постійно втрапляє у дивні ситуації, а на сапієнсів дивиться поглядом дещо наївного стороннього. Стьопа-неандерталець розмірковує про сапієнсів і часто дивується їм. Це персонаж, який одразу ламає безліч стереотипів – зрештою, це є визначальною складовою світогляду автора, який відомий своїми виступами проти дискримінації будь-якого виду. Зокрема у «Дивних людях» Артем Чапай відстоює права суржика, який вважає цілком природним, та його носіїв. Власне, більша частина роману написана суржиком. Та, звісно, особливо важливими темами і проблемами, які актуалізує автор, є дискримінація прав дітей, сімейне насилля, жорстоке ставлення до тварин тощо.

Незважаючи на наче фантастичність головного персонажа, роман «Дивні люди» не належить до жанру фантастики – радше це трагікомедія, у ньому виразні елементи гротеску і сатири, а водночас і витонченого гумору, чимало алюзій, відсилань до відомих творів художньої літератури і навіть до казок. Артему Чапаю вдалося створити колоритний, динамічний, яскравий текст зі своєрідним голосом.

Артем Чапай, відомий уже багатьма своїми книгами, вважає, що, якщо якомусь із його персонажів судилося залишитися в пам’яті, в літературі, то це буде саме головний персонаж роману «Дивні люди». Чому так, більше можна буде довідатися під час презентації.

Поділитися в соціальних мережах:

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *