День пам’яті жертв Голодоморів

Голодомор в Україні

Сьогодні, 28 листопада, в Україні вшановують День пам’яті жертв Голодоморів. У ХХ столітті українці пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933, 1946-1947 років.

Однак, наймасштабнішим є Голодомор 1932-1933 років, штучно створений владою Радянського Союзу. Це трагічна сторінка історії нашої країни, справжній геноцид українського народу. За різними даними, через голод загинуло від 3 до 8 мільйонів людей. Зникали родини, цілі села.

У самому СРСР тривала заборона на вшанування пам’яті жертв Голодомору, але нині ми таку можливість маємо.У День пам’яті жертв голодоморів закликаємо вшанувати загиблих хвилиною мовчання або молитвою, згадати невинно вбитих комуністичним тоталітарним режимом, заморених голодом людей. Традиційною скорботною акцією цього дня є «Запали свічку пам’яті».

Долучитися до неї доволі просто – після загальнонаціональної хвилини мовчання достатньо запалити свічку на своєму вікні. Запалюйте свічки у пам’ять про жахливу трагедію українського народу, де б не були. Вшануйте жертв Голодомору, виразіть їм свою повагу і шану.

Завідувачка сектору науково-освітньої роботи ДОКМ Ольга Довбня про Голодомор 1932-1933 років у програмі “Про Важливе”.

Поділитися в соціальних мережах:

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *