День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції

День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції

Сьогодні, 14 грудня, відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Ця пам’ятна дата була затверджена Указом Президента України 10 листопада 2006 року, і обрана невипадково. Саме 14 грудня 1986 року було оголошено про завершення будівництва бетонного саркофагу над зруйнованим у результаті вибуху четвертим енергоблоком ЧАЕС.

У ніч на 26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС, що на Київщині, сталася Чорнобильська аварія – одна з найбільших техногенних катастроф в історії. Під час проведення проектних випробувань турбогенератора №8 на енергоблоці №4 стався вибух, який зруйнував реактор станції, що спричинило викид радіоактивних речовин у атмосферу. Внаслідок аварії було повністю евакуйовано населення Прип’яті, Чорнобиля та інших населених пунктів у радіусі 30 км навколо АЕС.

Лише завдяки швидкості реагування, самопожертві і самовідданості ліквідаторів катастрофи аварію вдалося локалізувати та врятувати країну і світ від радіаційного забруднення. За різними даними, протягом першого місяця після катастрофи від отриманого опромінення загинуло від 30 до 200 пожежників і працівників Чорнобильської станції. До робіт з ліквідації наслідків викиду радіоактивних речовин долучилися військовослужбовці строкової служби та вільнонаймані працівники.

За офіційною статистикою, 1986 року надмірного опромінення зазнали близько 70 тисяч військовослужбовців, а у 1986–1990 роках – майже 240 тисяч. Загальна кількість ліквідаторів склала близько 600000 осіб.Світла пам’ять ліквідаторам, які ціною власного життя зупинили стихію ядерної реакціїї. Героям-чорнобильцям бажаємо міцного здоров’я, миру, злагоди, добра, благополуччя, щасливого довголіття.

Висловлюємо слова шани та щирої подяки всім, хто приймав участь у ліквідації наслідків Чорнобильської аварії.

Поділитися в соціальних мережах:

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *