ДОКМ провів чергову онлайн-зустріч “Про музей за кавою”

Онлайн-зустріч Про музей за кавою (2023)

31 жовтня 2023 року відбулася чергова онлайн-зустріч «Про музей за кавою», які регулярно організовує Донецький обласний краєзнавчий музей.

Під час цих зустрічей музейники з Донеччини збираються в дружній атмосфері, щоб обговорювати важливі аспекти своєї професійної діяльності.

На засіданні 31 жовтня була висвітлена особливо важлива тема «Документування усних свідчень», і організаторами було обрано команду Громадської організації «Після тиші», яка спеціалізується на документуванні оповідей про травматичні події в історії України середини XX століття.

Онлайн-зустріч Про музей за кавою (2023) - ДОКМ 4

Вони записують усноісторичні інтерв’ю, цифрують приватні архіви та збирають колекції оригінальних предметів з часів нацистського та радянського масового насильства. Крім цього, на основі зібраних матеріалів вони створюють різноманітні публічно-історичні проєкти, такі як документальні фільми, медіапублікації, графічні історії, подкасти та виставки.

Спікерами на події були Андрій Усач (історик і голова ГО “Після тиші”) та Анна Яценко (культурна менеджерка і голова правління ГО “Після тиші”). Пан Андрій і пані Анна поділилися своїм досвідом, розповіли про експедиції та історії людей, з якими працювали, а також про архівні дослідження й пошукову роботу. Також вони представили свої найцінніші знахідки та історії, які вдалося відкрити в ході своєї праці.

Онлайн-зустріч Про музей за кавою (2023) - ДОКМ 3

Виявився надзвичайно цікавим та корисним для аудиторії досвід команди “Після тиші” у розповсюдженні зібраного матеріалу через різні медіа формати, наприклад, документальний фільм “Безголосся” (2021, ГО “Після тиші”), віртуальна виставка “Депортації. Візуальна пам’ять”, подкаст “Як ми вижили”, сезони 1 і 2 , онлайн-архів “Під час перебування в Германії”, комікс “Трирічна “остарбайтерка”: історія Марії Тимошук”.

Онлайн-зустріч Про музей за кавою (2023) - ДОКМ 2

Робота цієї команди триває вже понад три роки і вони відіграють невід’ємну роль у збереженні історії та відтворення минулого, яке інакше могло б бути втрачено.

Віримо, що їх досвід надихне музейників Донеччини на подальші зусилля у збереженні історичної пам’яті українського народу. Збереження пам’яті про минуле є ключем до майбутнього і спільно ми можемо зробити більше!