ДОКМ провів круглий стіл «Актуальні питання музеєфікації російсько-української війни: 2014-2023 рр.» з нагоди Міжнародного дня музеїв

Круглий стіл Актуальні питання музеєфікації російсько-української війни - 2014-2023 рр.

16 травня 2023 року відбувся круглий стіл «Актуальні питання музеєфікації російсько-української війни: 2014-2023 рр.» з нагоди Міжнародного дня музеїв. Захід об’єднав музейників з різних регіонів України – Київщини, Львівщини, Донеччини, Дніпропетровщини, Чернігівщини. Круглий стіл організований Донецьким обласним краєзнавчим музеєм у співпраці з Дніпропетровський національний історичний музей ім. Яворницького.

Обговорення відбувалось у змішаному форматі: онлайн на платформі Google Meet та офлайн – у місті Дніпро, у приміщенні Музею «Літературне Придніпров’я».

З вітальними словами до учасників звернулися Аліна Певна, заступник начальника Управління культури і туризму Донецької ОДА, Юрій Коваль, виконуючий обов’язки гендиректора Донецького обласного краєзнавчого музею та Юлія Пісчанська, директор Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д.І. Яворницького.

Круглий стіл Актуальні питання музеєфікації російсько-української війни - 2014-2023 рр. - ДОКМ 1
Круглий стіл Актуальні питання музеєфікації російсько-української війни - 2014-2023 рр. - ДОКМ 3
Круглий стіл Актуальні питання музеєфікації російсько-української війни - 2014-2023 рр. - ДОКМ 2

Пані Аліна, пан Юрій і пані Юлія привітали музейників з Міжнародним днем музеїв, який щорічно відзначається 18 травня, також акцентували на важливості проведення подібних заходів, адже музеї мають відповідати викликам часу та висвітлювати сучасні події.

Круглий стіл організували з метою обговорення роботи музеїв в умовах воєнного стану, презентації напрацювань музейників щодо висвітлення подій російсько-української війни та обміну досвідом.

Круглий стіл Актуальні питання музеєфікації російсько-української війни - 2014-2023 рр. - ДОКМ 8

Науковці презентували свої дослідження та розповіли про роботу музеїв відповідно до викликів сьогодення. Говорили про методологічні підходи та бар’єри музеєфікації російсько-української війни 2014-2023 рр., можливості та складнощі відображення війни на сучасному етапі, пошук та збір артефакті, усну історію війни.

Своїм досвідом роботи щодо музеєфікації російсько-української війни поділились музейники з Національного музею Революції Гідності, Національного музею історії України, Національного музею історії України у Другій світовій війні, Національного військово-історичного музею, Чернігівського історичного музею ім. В.В. Тарновського та інших музеїв України.

Круглий стіл Актуальні питання музеєфікації російсько-української війни - 2014-2023 рр. - ДОКМ 4
Круглий стіл Актуальні питання музеєфікації російсько-української війни - 2014-2023 рр. - ДОКМ 5
Круглий стіл Актуальні питання музеєфікації російсько-української війни - 2014-2023 рр. - ДОКМ 11
Круглий стіл Актуальні питання музеєфікації російсько-української війни - 2014-2023 рр. - ДОКМ 7

Перед учасниками, зокрема, виступила завідувач відділу сучасної історії нашого музею Оксана Муравська, яка у своїй доповіді представила напрацювання Донецького обласного краєзнавчого музею щодо збору усних свідчень очевидців російсько-української війни. Усноісторичний проєкт ДОКМ реалізується в рамках створення Музею російсько-української війни.

Круглий стіл Актуальні питання музеєфікації російсько-української війни - 2014-2023 рр. - ДОКМ 9
Круглий стіл Актуальні питання музеєфікації російсько-української війни - 2014-2023 рр. - ДОКМ 10

Висловлюємо подяку колегам з Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д. І. Яворницького за допомогу в організації круглого столу, доповідачам за цікаві та інформативні виступи та усім, хто долучився до обговорення!

Поділитися в соціальних мережах:

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *