ДОКМ провів онлайн-зустріч «Вебдоступність музеїв» в рамках циклу «Про музей за кавою»

Вебдоступність музею (2024)

У сучасному світі цифрові технології стали невід’ємною складовою щоденного життя, відкриваючи безліч можливостей – від онлайн-подій до засобів комунікації, освіти та послуг. Забезпечення доступності для всіх стає актуальною необхідністю в цифровому середовищі.

З цією метою 15 лютого 2024 року Донецький обласний краєзнавчий музей організував онлайн-зустріч «Про музей за кавою», присвячену темі «Вебдоступність музеїв». Захід проведено задля обговорення та популяризації ідей і практичних методів забезпечення доступності цифрових ресурсів для всіх користувачів, незалежно від їхніх можливостей.

Вебдоступність музею (2024) - ДОКМ 2

Для ґрунтовного розкриття зазначеної теми було запрошено Дмитра Попова – національного консультанта з вимог вебдоступності, спеціаліста з цифрової доступності в ПОГ «Ресурсний Центр «Безбар’єрна Україна», директора ТОВ «Лабораторія цифрової доступності», спеціаліста з вебдоступності, сертифікованого Міжнародною асоціацією професіоналів з доступності (IAAP WAS).

Вебдоступність музею (2024) - ДОКМ 3

Пан Дмитро розповів про основні аспекти забезпечення доступності цифрових ресурсів для всіх користувачів, зокрема акцентував увагу на доступності зображень, відеороликів, навігації по сайту та інших важливих компонентів.

Захід об’єднав учасників зі всієї України, що свідчить про великий інтерес до цієї теми та потребу в обговоренні питань вебдоступності музеїв.

Вебдоступність музею (2024) - ДОКМ 4

Впевнені, що зустріч сприяла поширенню усвідомлення про важливість вебдоступності та її вплив на сучасне онлайн-середовище, а також стала кроком у напрямку покращення вебдоступності музеїв України.

Поділитися в соціальних мережах:

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *