ДОКМ провів семінар-практикум “Стратегічне планування розвитку музеїв під час війни”

Семінар Стратегічне планування розвитку музеїв під час війни (2023)

20 листопада 2023 року відбувся семінар-практикум “СТРАТЕГІЧНЕ ПЛАНУВАННЯ РОЗВИТКУ МУЗЕЇВ ПІД ЧАС ВІЙНИ”, який підготував Донецький обласний краєзнавчий музей. Метою заходу було обговорення актуальних викликів, з якими стикаються музеї в умовах воєнного стану, та розробка шляхів подолання або пом’якшення їхнього впливу.

Аліна Певна, заступник начальника управління культури і туризму Донецької обласної державної адміністрації, виступила з вітальною мотиваційною промовою, підкресливши актуальність обговорюваної теми для майбутнього післявоєнного відновлення музейних закладів. Пані Аліна також висловила надію на натхненну працю всіх учасників.

Семінар Стратегічне планування розвитку музеїв під час війни (2023) - ДОКМ 2

У вступній частині семінару були представлені успішні музейні кейси від Оксани Муравської (Донецький обласний краєзнавчий музей), Ангеліни Рожкової (Покровський історичний музей), Ольги Гончар (Меморіальний музей тоталітарних режимів Територія Терору у місті Львів) та Олександра Горе (Маріупольський краєзнавчий музей).

Семінар Стратегічне планування розвитку музеїв під час війни (2023) - ДОКМ 3
Семінар Стратегічне планування розвитку музеїв під час війни (2023) - ДОКМ 4
Семінар Стратегічне планування розвитку музеїв під час війни (2023) - ДОКМ 5
Семінар Стратегічне планування розвитку музеїв під час війни (2023) - ДОКМ 6

Обговорюючи ці кейси, учасники експрес-опитування визначили основні виклики для музеїв: недостатнє фінансування (25%), “кадровий голод” (33,3%) і неможливість працювати у “довоєнному режимі” (41,7%).

Семінар Стратегічне планування розвитку музеїв під час війни (2023) - ДОКМ 8

Тему “Основи стратегічного планування” розкрив Ігор Гармаш, відомий громадсько-культурний діяч та організатор мистецьких проєктів, тренер-викладач Академії культурного лідера, Лабораторії культурних трансформацій, експерт з питань культури та креативних індустрій ініціативи Представництва ЄС в Україні Team Europe, Регіональний представник Українського центру культурних досліджень Міністерства культури та інформаційної політики України.

Семінар Стратегічне планування розвитку музеїв під час війни (2023) - ДОКМ 7

У практичній частині музейники були об’єднані у робочі групи для розробки стратегічних планів розвитку музеїв. Виконуючи ці завдання, учасники семінару отримали важливі інструменти з цього напрямку. Під час представлення напрацювань, музейники синергію зусиль групи.

На нашу думку, семінар-практикум “СТРАТЕГІЧНЕ ПЛАНУВАННЯ РОЗВИТКУ МУЗЕЇВ ПІД ЧАС ВІЙНИ” сприяє формуванню стратегічних компетенцій для подолання труднощів та збереження культурної спадщини.