ДОКМ провів тематичний форум «Рушійна сила спротиву: феномен Героїв Небесної Сотні»

Форум Рушійна сила спротиву - феномен Героїв Небесної Сотні (2024)

20 лютого відбувся тематичний форум «Рушійна сила спротиву: феномен Героїв Небесної Сотні», організований Донецьким обласним краєзнавчим музеєм за підтримки управління культури і туризму Донецької облдержадміністрації.

Зустріч проведено з метою збереження та передачі історичної правди про події Революції Гідності, вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні, виховання в молоді почуття поваги та вдячності до героїв, які віддали свої життя за мрію про вільну та незалежну Україну, залучення молодого покоління до активної участі в громадському житті та розвитку держави.

Форум Рушійна сила спротиву - феномен Героїв Небесної Сотні (2024) - ДОКМ 1

Учасників заходу привітав заступник голови Донецької облдержадміністрації Олександр Шевченко, акцентувавши, що День Героїв Небесної Сотні – це жалобний день, але він не про смерть, а про героїчну боротьбу, про самопожертву, про готовність українського суспільства захищати державну незалежність своєї країни.

Хвилиною мовчання вшанували загиблих героїв.

До заходу доєдналися представники Музею Революції Гідності (м. Київ), працівники культури, архіву, музейники Донеччини, зацікавлені представники громадськості, а також учні шкіл з різних територіальних громад Донецької області – Бахмутського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №18 ім. Дмитра Чернявського, Курахівського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №1, Гришинського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів з дошкільним підрозділом, Авдіївської опорної загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2.

Форум Рушійна сила спротиву - феномен Героїв Небесної Сотні (2024) - ДОКМ 2
Форум Рушійна сила спротиву - феномен Героїв Небесної Сотні (2024) - ДОКМ 3
Форум Рушійна сила спротиву - феномен Героїв Небесної Сотні (2024) - ДОКМ 5
Форум Рушійна сила спротиву - феномен Героїв Небесної Сотні (2024) - ДОКМ 6

Запрошені спікери представили слухачам доповіді, присвячені Героям Небесної Сотні з Донеччини – Володимиру Рибаку, Володимиру Наумову, Івану Пантелєєву, Дмитру Чернявському, Сергію Бондареву, Людмилі Шеремет, а також Степану Чубенку, включення якого до списку Героїв Небесної Сотні за його активну участь в проукраїнських акціях та мітингах ініційовано Донецькою облдержадміністрацією, обласною військовою адміністрацією та громадськими організаціями, що об’єднують учасників Революції Гідності, родини Героїв Небесної Сотні.

Форум Рушійна сила спротиву - феномен Героїв Небесної Сотні (2024) - ДОКМ 7
Форум Рушійна сила спротиву - феномен Героїв Небесної Сотні (2024) - ДОКМ 8
Форум Рушійна сила спротиву - феномен Героїв Небесної Сотні (2024) - ДОКМ 9
Форум Рушійна сила спротиву - феномен Героїв Небесної Сотні (2024) - ДОКМ 10
Форум Рушійна сила спротиву - феномен Героїв Небесної Сотні (2024) - ДОКМ 11
Форум Рушійна сила спротиву - феномен Героїв Небесної Сотні (2024) - ДОКМ 12
Форум Рушійна сила спротиву - феномен Героїв Небесної Сотні (2024) - ДОКМ 13

Дякуємо доповідачам – Катерині Романовій (Музей Революції Гідності), Оксані Федяєвій (Бахмутська загальноосвітня школа №18 ім Дмитра Чернявська), Тетяні Ігнатченко-Тюріній (Антимонопольний комітет України), В’ячеславу Клименку (Державний архів Донецької області), Анастасії Островській (Водянська філія Центру культури та дозвілля м. Білицьке) – за цікаві та змістовні розповіді. Вдячні аудиторії за активність!

Дуже важливо, щоб пам’ять про Героїв Небесної Сотні була живою, та сприяла усвідомленню кожного громадянина про відповідальності за майбутнє нашої країни.

Пам’ятаймо!

Поділитися в соціальних мережах:

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *