19 червня 2024 року відбулося відкрите консультування на тему «Як збирати інформацію про полеглих військових», організоване Донецьким обласним краєзнавчим музеєм. Захід об’єднав працівників культури Донецької, Миколаївської, Полтавської, Київської та інших областей. Долучилися люди, які прагнуть забезпечити збереження пам’яті про загиблих захисників України.
Запрошеними спікерами заходу стали представниці платформи пам’яті Меморіал – Світлана Корженко, редакторка військового розділу та Ольга Піліщук, керівниця моніторингової групи.

Пані Світлана розповіла про Платформу пам’яті Меморіал, про їх принципи роботи, підкреслюючи важливість правильного підходу до збору інформації про полеглих військових. Вона зазначила, що опрацювання таких даних вимагає великої відповідальності та неодноразової перевірки.
Пані Ольга поділилася рекомендаціями щодо того, як починати комунікацію з людьми, які проживають втрату, на що варто звернути увагу, а чого краще уникнути у взаємодії. Наголосила на важливості емоційної стабільності людини, що збирає інформацію про полеглих. Пані Ольга підкреслила, що за кожною вбитою людиною стоїть історія особистості і вони з командою працюють над тим, щоб це було зафіксовано та оприлюднено.

Захід пройшов у дружній атмосфері. Учасники активно ставили питання експертам. Дуже вдячні Меморіал героїв, що прийняли запрошення долучитися, поділилися напрацюваннями та за роботу, котра є надважливою для нашої країни.
Таким чином, відкрите консультування стало значним кроком у напрямку покращення збору інформації про полеглих захисників та збереження їхньої пам’яті для майбутніх поколінь. Спільні зусилля та обмін досвідом допоможуть зробити цей процес більш ефективним та етичним, що, безумовно, сприятиме підтримці національної свідомості та гідності.