Донецький обласний краєзнавчий музей взяв участь у практичному семінарі «Реновація музеїв: архітектура доступності і безпеки»

Семінар Реновація музеїв - Музей Ханенків - ДОКМ (2023)

20-22 жовтня в Національному музеї мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків відбувся семінар «Реновація музеїв: архітектура доступності і безпеки». Музейники, архітектори, культурологи з різних областей України мали змогу зануритись у питання адаптації історичних будівель для людей з інвалідністю та адаптації/реконструкції музейних фондосховищ.

Представники Донецького обласного краєзнавчого музею (Олександр Мовчан – заступник генерального директора з адміністративно-господарської роботи; Ігор Затулло – головний зберігач фондів) також були присутні на семінарі.

Реновація музеїв - Музей Ханенків - ДОКМ (2023) 1
Реновація музеїв - Музей Ханенків - ДОКМ (2023) 2
Реновація музеїв - Музей Ханенків - ДОКМ (2023) 3
Реновація музеїв - Музей Ханенків - ДОКМ (2023) 4
Реновація музеїв - Музей Ханенків - ДОКМ (2023) 5
  • 1-й день був присвячений темі «Типологія фондів. Типологія інклюзивної». Лекцію на тему управління ризиками прочитав Абдельхамід Салах (Голова Фонду порятунку єгипетської спадщини Фонду порятунку єгипетської спадщини, тренер і консультант ІККРОМ, ЮНЕСКО, Смітсонівського інституту). Після лекції була надзвичайно цікава екскурсія Музеєм Ханенків. Потім відбулося поділення учасників семінару на чотири команди для подальшої роботи;
  • 2-й день був присвячений темі «Карта проблем. Фондосховища. Інклюзивність». Онлайн-лекцію на тему методології ІККРОМ з реорганізації фондосховища прочитала Хебаталла Абдельхамід (Директорка програм Фонду порятунку єгипетської спадщини, тренерка, тьюторка з реорганізації музейних сховищ, ІККРОМ). Після лекції почалася насичена робота у командах;
  • 3-й день підіймав тему рекомендацій та пропозицій по вирішенню питань з організації ефективної системи фондозабезпечення та забезпечення інклюзивності музейного простору. Команди показали свої напрацювання у форматі презентацій та виступів.
Реновація музеїв - Музей Ханенків - ДОКМ (2023) 7
Реновація музеїв - Музей Ханенків - ДОКМ (2023) 8
Реновація музеїв - Музей Ханенків - ДОКМ (2023) 9
Реновація музеїв - Музей Ханенків - ДОКМ (2023) 10
Реновація музеїв - Музей Ханенків - ДОКМ (2023) 11
Реновація музеїв - Музей Ханенків - ДОКМ (2023) 13
Реновація музеїв - Музей Ханенків - ДОКМ (2023) 15
Реновація музеїв - Музей Ханенків - ДОКМ (2023) 16

Після закінчення насиченого триденного практичного семінару з завершальними словами виступили тьютори, організатори та запрошені гості, зокрема  К’яра Децці Бардескі (голова Бюро ЮНЕСКО в Україні), Анастасія Бондар (заступник міністра культури та інформаційної політики України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації), Юлія Ваганова (виконуюча обов’язки директора Музею Ханенків).

Реновація музеїв - Музей Ханенків - ДОКМ (2023) 18
Реновація музеїв - Музей Ханенків - ДОКМ (2023) 19

Дякуємо організаторам Музей Ханенків. The Khanenko Museum , Національна Спілка Архітекторів України – НСАУ , Організація Об’єднаних націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) за надзвичайно цікавий та корисний захід!