Друкарські машинки з фондів ДОКМ

Друкарські машинки

1 березня 1873 року почалося виробництво «Remington» №1 – першої друкарської машинки, яка випускалася масово, була комерційно успішною і проклала дорогу всім наступним аналогічним конструкціям. Створили пристрій Крістофер Шоулз, Самуел Соул та Карлос Гліден.

Робота над машинкою почалася у 1867 році, і тривала 6 років. Протягом цього часу винахідники створювали різні зразки друкарської машинки, і лише у 1873 році презентували вдосконалений екземпляр, досить надійну і зручну модель. Інвестором винаходу став Філ Ремінгтон – глава компанії «Remington & Sons» – фабрики, що займалася випуском зброї, швейних і землеробських машин.

Перша печатна машинка

Масове виробництво «Remington» №1 було налагоджено. Вже у 1874 році випустили перші 100 зразків. Серед перших покупців машинки був американський письменник Марк Твен. За його словами, знамениті «Пригоди Тома Сойера» надруковані саме на «Remington» №1 1874 року випуску. Про друкарську машинку Марк Твен писав: «Я намагаюся звикнути до цієї новомодної друкарської машинки, але поки, схоже, без особливого успіху. Однак, це моя перша спроба, і я все ж думаю, що я скоро і легко навчуся користуватися нею … Я вважаю, що вона буде друкувати швидше, ніж я можу писати. Вона уміщає силу-силенну слів на одній сторінці. Вона пише виразно, не маже і не залишає чорнильних плям».

У фондах Донецького обласного краєзнавчого музею зберігається кілька портативних друкарських машинок – «Olympia Progress» та «Москва». Перша випущена у 40-х рр. минулого століття у Німеччині, а друга – у 70-х рр. у СРСР.

Печатна машинка Olympia
Печатна машинка Москва

До речі, «Москва» експонується у виставці «Ген непокори: хроніки українського спротиву на Донеччині від першої половини ХХ століття до 1991 року».

Поділитися в соціальних мережах:

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *