Експонат тижня: приставка Dendy

У Донецькому обласному краєзнавчому музеї зберігається ігрова приставка Dendy. Назва знайома багатьом людям, навіть тим, хто зовсім не захоплюється електронними розвагами. Dendy – один із символів епохи «90-х», синонім розваг. Але мало хто знає, що дана приставка не є унікальною розробкою, а була скопійована з іншої відомої приставки. Як же так вийшло? Давайте ненадовго поринемо в історію даного ігрового пристрою.

Приставка Dendy

Зануримося у 1983 рік, коли японська компанія Nintendo вирішила прийти на ринок домашніх електронних розваг, у сферу яка тільки зароджувалася. Nintendo випускає свою першу домашню приставку під назвою Famicom, яка завдяки вусатому водопровіднику Маріо отримує величезну популярність у себе на батьківщині.

До речі, цікавий факт. Маріо, напевно, найвідоміший ігровий персонаж у світі. Але мало хто знає, як був створений цей образ. Знамениту червону кепку персонаж отримав через те, що технології тих років ще тільки зароджувалися і намалювати волосся на голові програмісти не могли, тому придумали для Маріо кепку. Чому червону? Щоб гравцеві було легше його помічати на екрані телевізора, де все миготить і змінюється. Вуса були придумані, щоб візуально відокремити ніс від обличчя. Коли у творців гри вийшов такий образ, постало питання про ім’я персонажа. Японці чомусь порахували, що майже всі італійці носять вуса, тому назвали свого героя Маріо – поширеним італійським ім’ям.

Але повернемося до Nintendo. Побачивши, що їх продукт дуже популярний, в компанії вирішують почати продавати свою приставку і в США. Для цього ринку вони перейменовують її в NES (Nintendo Entertainment System). В Америці приставка також завойовує популярність і стає лідером в сфері електронних розваг. А що відбувається, коли приходить величезна популярність? Починають з’являться клони і наслідувачі.

Dendy - приставка

Китайські компанії почали виробляти скопійовану приставку Famicom під іншими іменами. Dendy була далеко не єдиною, найменувань було безліч, але «начинка» пристроїв всюди була однаковою. Явище стало настільки масовим і стихійним, що компанія Nintendo не змогла нічого зробити, щоб заборонити піратські копії свого продукту.

На початку 90-х років Dendy почала поставлятися в країни пострадянського простору і відразу ж отримала народну любов. У чому секрет успіху? Головним чином в ціні, приставка коштувала дуже недорого, з початку близько 80, а через кілька років 35 доларів. Важливу роль зіграв і «голод» колишніх громадян Радянського Союзу до нових віянь, в тому числі і в сфері електронних розваг.

Dendy залишила слід не тільки в серцях геймерів, а також  в музиці і літературі, на російському телебаченні навіть була передача, присвячена приставці «Dendy – нова реальність». За приблизними підрахунками на території СНД було продано близько 2 мільйонів пристроїв.

Поділитися в соціальних мережах:

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *