Еліна Федоренко (м. Авдіївка)

Еліна Федоренко

11 січня 2023 року в Авдіївці Донецької області припинило битися серце маленької Еліни Федоренко. Дівчинці було 6 років, виховували її бабуся з дідусем.

Вночі дівчинці стало погано. За попередніми даними, причиною смерті маленької Елі був серцевий напад. У ту ніч ворог 8 разів завдав ударів по місту з «Градів» та артилерії.

«Увечері в неї почали терпнути руки і ноги… Вночі вона померла…», – розповів голова Авдіївської військово-цивільної адміністрації Віталій Барабаш.

Волонтер Влад Маховський розповів, що через російські обстріли Еліна разом з бабусею та дідусем жила у підвалі. За даними Авдіївської ВЦА, її батько, Станіслав, помер, а мама була за кордоном.

Волонтер познайомився з Елею, коли привозив у місто гуманітарну допомогу.

«Їй було шість років… Перший раз я її побачив у підвалі, де вона була зі своїми бабусею та дідусем, її слова, там у підвалі, були: «Мені страшно», – розповів Влад.

Він не одноразово пропонував бабусі з дідусем евакуювати їх з онучкою у відносно спокійні регіони країни. Але вони не погоджувалися. Навіть інтенсивні обстріли міста не мотивували їх виїхати. На початок 2023 року у місті лишалися лише 2,5 тисяч жителів.

У вересні 2022 року, коли Влад знову приїхав в Авдіївку, саме був день народження Елі. Волонтер привіз дівчинці торт та подарунок. Однак дідусь і бабуся Еліни, каже волонтер, відмовили йому в зустрічах з нею.

«Біль, жахливий біль, дитина, яку бачив кілька разів, але яка запала в душу, це малюк з великими і довірливими очима…», – сказав Влад.

Будь ласка, відкладіть на хвилину свої справи та віддайте належну шану загиблим.

Пам’ятаймо!

Джерело: платформа пам’яті Меморіал

Меморіал: вбиті росією

Поділитися в соціальних мережах:

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *