Game Station

Джойстик

В даний момент ми працюємо над проектом під робочою назвою «Game Station». Головні завдання проекту: висвітлення історії комп’ютерної техніки; популяризація ігрової культури, як можливості навчання та розвитку; освітлення імен видатних людей. Ми плануємо створити в нашому музеї простір для всіх, хто цікавиться цією темою, хто хоче дізнатися про історію технологій та ігор побільше. Також ми хочемо зробити невелику експозицію комп’ютерних пристроїв для наочності.

Передбачимо ваше запитання, як краєзнавчий музей пов’язаний з комп’ютерною технікою та іграми? Справа в тому, що наш музей має непросту історію, він перереєстрований в 2016 році в Краматорську, нічого спільного з “тим самим” Донецьким обласним краєзнавчим музеєм, крім кількох спеціалістів, що переїхали з Донецька, він не має. Набраний молодий колектив зі свіжими ідеями, ми хочемо бути не класичним виставковим майданчиком, а показувати нестандартно те, чого немає в інших музеях. Одним з таких напрямків є проект «Game Station».

Донбас тісно пов’язаний з комп’ютерними технологіями, наприклад, в містах Дружківка і Сєверодонецьк були підприємства з ремонту ЕОМ, родом з тієї ж Дружківки Станіслав Самойленко – людина, що працювала в “кремнієвій долини” і стояла біля витоків інтернету, безліч цікавих ЕОМ свого часу використовувалося на заводах в Краматорську, Горлівці, Донецьку і т.д. А в наш час Україна є однією з найбільш перспективних IT-країн, крім того, у нас є знамениті на весь світ ігрові розробники.

Станіслав Самойленко - академик
Академік Станіслав Самойленко з Дружківки
Комп’ютер 70-х років
Комп’ютер 70-х років

Подібні музеї є в світі, в Україні їх можна перерахувати по пальцях, в Донецькій області є лише один в Маріуполі (сайт – it8bit.club). Виросло нове покоління, багато хто і не підозрює, що раніше комп’ютери були розміром з кімнату, а телефони використовувалися виключно для дзвінків.

Берлінський музей ігор
Музей ігор в Берліні
Національний музей ігор - США
Національний музей відеоігор в США

В даний момент проект в розробці. Щоб показати наочну експозиційну частину, ми збираємо стару комп’ютерну техніку, приставки, картриджі і все, що з цим пов’язано. Ми запрошуємо всіх, у кого є непотрібні подібні речі, подарувати їх нашому музею. Це б дуже нам допомогло. Заздалегідь дякуємо!

Для пропозицій звертайтеся на пошту: dokm.ukr@gmail.com

Поділитися в соціальних мережах:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *