Гектова балка

Гектова балка – ботанічний заказник місцевого значення. Його унікальність полягає в тому, що рослини, які зустрічаються на її території, занесені до Червоної книги України, а деякі – до Європейського Червоного списку.

Гектова балка

Заказник загальною площею 40 га розташований у 3-х км на захід від села Никанорівка Добропільського району Донецької області неподалік вододілу річок Казенний Торець і Самара на західних острогах Донецького кряжа. Статус заказника присвоєно рішенням Донецької обласної ради народних депутатів від 25 березня 1995 року.

Вхід до балки з заходу оформлений архітектурною аркою, тож не помітити його просто неможливо. На честь заснування заказника був встановлений пам’ятний знак, котрий також складно пропустити. Ця місцевість цікавить як науковців, працівників охорони довкілля, так і просто людей-туристів.

Гектова балка - заповідник

Заказник створений з метою збереження та охорони цінних для Донецького регіону рідкісних рослин. Флора балки представлена різнотравно-типчаково-ковиловим степом, переважають родини розових, злакових, бобових, ранникових, хрестоцвітих, айстроцвітих, губоцвітих, гвоздикових рослин. У Гектовій балці росте понад 297 видів, більша частина яких є типово степовими рослинами. Разом з тим зустрічаються лісові, лугові види і петрофітні, пристосовані до оголень гірських порід (ті, що ростуть на камінні).

Ботанічний заповідник

11 видів охороняються: дрік донський, брандушка різнобарвна, простріл чорніючий, горицвіт волзький, півонія тонколиста (воронець), оносма донська, ластовень проміжний, хохлатка порожниста (цибулинна), мигдаль низький (бобовник), ковила Лесінга, ковила волосиста. 7 видів занесені до Червоної книги України, з них дрік донський – занесений до охоронюваного списку Світу, а ластовень проміжний – до Європейського Червоного списку; 4 рослинних угрупування – до Зеленої книги України, 3 види охороняються Рішенням Донецького обласного виконкому.

Домінує у флорі балки півонія тонколиста. Масове його цвітіння відбувається у квітні-травні. У цей час, коли місцевість покривається яскравими різнокольоровими воронцями, степ набуває неповторного вигляду.

Гектова балка - Україна

Здебільшого ґрунт на території – чорнозем звичайний, подекуди трапляються виходи пісковиків, а на південних схилах балки – виходи солончаків. Гектова балка прикрашена кам’яними статуями тварин, які відображені в природніх позах. Тут є скульптури лисиць, зайців, вовків, оленів та інших звірів. У заказнику буде цікаво і дітям, і дорослим. Для любителів природи Гектова балка – те, що потрібно.

Поділитися в соціальних мережах:

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *