Кургани Волновахи

У перший тиждень жовтня 2018 р. працівник Донецького обласного краєзнавчого музею В.В. Циміданов здійснював інвентаризацію пам’яток археології у Волноваському районі. Варто зазначити, що у цьому йому дуже допомогли працівник Відділу культури і туризму Волноваської райдержадміністрації Т.С. Шепель, землевпорядник Діанівської сільради Н.Л. Рудика, директор СООО «Кіровське» О.О. Рудика, головний агроном ООО «Маріупольська птахофабрика» Є.В. Панов та директор ООО «Анадольпродукт» І.М. Казакевич.

Кургани Волновахи 2

Загалом було обстежено 26 курганів (дивись фото найефектніших із них) та 1 поселення доби бронзи. Приємним відкриттям стало те, що переважна більшість пам’яток – 20 – вже не руйнується оранкою. Що ж стосується тих курганів, які повністю або частково розорані, то Відділ культури і туризму веде роботу із метою припинення цієї ганебної практики.

Кургани Волновахи 3

Кургани Волновахи 4

Із цікавою пам’яткою В.В. Циміданов ознайомився у с. Діанівка. Тут встановлено стелу на  честь русичів, котрі загинули у битва на Калці. Битва відбулася у 1223 р. Із одного боку виступало русько-половецьке військо, а із іншого – монголо-татарське. На думку місцевого краєзнавця С.І. Ляшка, ця битва точилася неподалік сучасної Діанівки (зазначимо, що існують і інші версії локалізації місця битви).

Кургани Волновахи

Цікавим є те, що гроші на зведення стели збирали мешканці села за ініціативою згаданого краєзнавця.

Поділитися в соціальних мережах:

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *