На сайті ДОКМ триває виставка воєнної фотографії Максима Бурди «Небесний Фотограф: під Бахмутом»

Виставка "Небесний Фотограф - під Бахмутом"

На нашому сайті триває виставка воєнної фотографії Максима Бурди «Небесний Фотограф: під Бахмутом». Він – активіст міста Ковеля Волинської області, фотограф, солдат ЗСУ, який загинув 26 січня 2023 поблизу м. Бахмут Донецької області, за чотири дні до свого 26-річчя.

До уваги відвідувачів 67 світлин, зроблених Максимом упродовж січня 2023 року під час оборони Бахмута на Донеччині. Попри постійну небезпеку своєму життю та нескінчені обстріли, захисник продовжував фотографувати – фіксував побут, робив портрети своїх побратимів, документував події війни.

«Я не військовий фотограф чи журналіст, я, по факту, звичайний військовий, який інколи дістає фотоапарат із кишені. Перш за все, в руках я тримаю зброю, і лише коли дозволяють умови та ситуація, дістаю фотоапарат… Мій позивний — Фотограф, і я тут лише для того, щоб розповісти вам про життя мого взводу, про побут, про людей на війні, про війну», – написав Максим у своєму Телеграм-каналі “Military photographer” 1 грудня 2022 року.

До повномасштабної війни Максим Бурда працював весільним фотографом, був співзасновником молодіжного хабу «Ватра — правильний простір», учасником Молодіжної ради міста Ковеля, членом партії «Національний корпус», добровольцем ТрО Волинської області.

Та у перший же день повномасштабного вторгнення росії в Україну Максим без вагань приєднався до лав Збройних Сил України. Перебуваючи в резерві, Фотограф намагався перевестися у підрозділи, які беруть безпосередню участь у військових діях на передовій, і досягнув своєї мети.

«Завжди недооцінював свою значимість, коли був у резерві. Був переконаний, що корисним та по-справжньому ефективним він буде лише на бойових діях. У той період принципово відмовлявся від безкоштовної кави у закладах та від інших переваг для військових. Хоча я постійно питала його: «Ти, не задумуючись ні на хвилину, попри хворобу хребта, військове комісування, пішов добровольцем у ЗСУ в перший день війни, будучи готовим ще тоді віддати своє життя. Ти розумієш, що це ВЖЕ подвиг?». Але його особисті моральні принципи були вищі моїх слів», – згадує Максима його кохана дівчина Марія.

Максим Бурда планував організувати персональну фотовиставку воєнного фото за весь час свого перебування на військовій службі. «Мрія, яка стала реальністю», але, на жаль, після героїчної загибелі захисника. Зусиллями рідних Максима – його мами Ірини та дівчини Марії, була створена виставка «Небесний Фотограф», що відбулась у рідному місті Героя Ковелі, в Острозі, у Києві та Львові. Фотовиставка включає також світлини з навчання, військового залагодження впродовж 2022 року.

Частину, присвячену Донеччині, представляє Донецький обласний краєзнавчий музей в онлайн-виставці «Небесний Фотограф: під Бахмутом». Запрошуємо до перегляду на нашому сайті.

Виставка триватиме до 29 червня 2023 року.

Поділитися в соціальних мережах:

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *