Наказ по охороні лісів від 2 січня 1919 р.

Наказ УНР 1919 р.У рубриці “Музейна легенда” ми будемо викладати розповіді про наші найцікавіші експонати та знайомити з документами, що зберігаються у фондах ДОКМ.

Наказ по охороні лісів часів Директорії УНР за підписом тодішнього міністра земельних справ, уродженця Донеччини – Микити Шаповала.

Цей документ Донецькому обласному краєзнавчому музею передав меценат Dmytro Pirkl. Перед вами один з перших наказів Міністерства Земельних справ, прийнятих після затвердження законів про землю і ліси УНР у січні 1919 року. Ці закони оголосили великі лісові та польові угіддя (понад 15 десятин) державною власністю.

Колишні приватні ліси разом з державними мали сформувати лісовий фонд УНР, яким мала опікуватися лісова управа. Проте управа так і не була сформована: уряд УНР під натиском більшовиків у лютому 1919 року змушений був переїхати до Вінниці. Тож за лісове господарство продовжував відповідати Лісовий Департамент Міністерства Земельних справ.

Наказ від 2 лютого 1919 року визначає порядок «одержавлення» та вирубки лісів, а також продажу деревини населенню.

Також наказ містить штрих до соціального забезпечення в УНР. Він визначає категорії населення, які можуть отримувати ліс з 50% знижкою. Це вдови, інваліди, сім’ї козаків республіканського війська, погорільці, біженці і бувші полонені.

Наказ УНР по охороні лісів від 2 січня 1919 р.

Поділитися в соціальних мережах:

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *