Неточності у даті народження С.С. Прокоф’єва

У музеї С.С. Прокоф’єва є дуже цікавий експонат – копія свідоцтва про народження і хрещення Сергія Прокоф’єва, видане в 1904 році в зв’язку з зарахуванням його в Санкт-Петербурзьку консерваторію.

Документ про народження Прокоф'єва

Копія нотаріального свідоцтва зберігається в Москві, в Центральному державному архіві літератури і мистецтва (фонд, №1929, архів С.С. Прокоф’єва, оп 3 од. Хр. 201) і в Санкт-Петербурзі, в Державному історичному архіві. У всіх авторитетних довідниках як місце і дати народження С.С. Прокоф’єва називається: село Сонцовка і 11 квітня 1891 року за старим стилем або 23 квітня – за новим. Джерелом цього послужила «Автобіографія» композитора, в якій він сам дає цю інформацію. Тим часом це не відповідає метриці про народження, де вказано село Солнцевка і дата 15 квітня 1891 року. Що це винахід самого композитора або це помилка, допущена при написанні – грамотних на рубежі XIX – XX століть було мало?

Сергій Сергійович був вкрай пунктуальною людиною і сильно засмучувався, якщо бачив будь-яку неточність в засобах інформації про нього, його сім’ї, його родичів, неточні дати в книгах і статтях, присвячених йому. І вже він так точно знав, де народився і коли відзначали його день народження в родині і не дозволив би собі такі вольності. Ось і залишаються за наполяганням спадкоємців композитора незмінними і назва села – Сонцівка, повернене в рамках декомунізації, і дата святкування дня народження С.С. Прокоф’єва – 23 квітня.

Поділитися в соціальних мережах:

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *