Никанорівський ліс

Никанорівський ліс – заповідне урочище місцевого значення, що розкинулося в південно-східній частині Добропільського району Донецької області. Знаходиться за 3 км на північ від села Никанорівка. Являє собою байрачну діброву, яка простягається на площі 39 га. Статус заповідного урочища присвоєно постановою Донецької обласної ради народних депутатів від 25 березня 1995 року.

Никанорівський ліс

Никанорівський ліс проголошено заповідним об’єктом з метою збереження ділянки, де ростуть рідкісні зникаючі рослини.
Флористичний світ урочища налічує понад 300 видів. Серед них 10 унікальних видів: ковила дніпровська, тюльпан дібровний, сон (простріл) чорніючий, рястка (птицемолочник) Буше занесені до Червоної книги України, а мигдаль низький, проліска сибірська, конвалія звичайна, аурум видовжений, анемоноїдес жовтецевий, ряст щільний охороняються на обласному рівні.

Заповідний об'єкт

Липово-кленові байрачні діброви – рідкість для південного сходу України, проте в цьому і полягає унікальність Никанорівського лісу. Домінують тут дуб звичайний, клен польовий, ясен звичайний, липа звичайна, в’яз голий. У підліску зустрічаються клен татарський, свидина криваво-червона, бруслина бородавчаста, глід кривочашечковий. Трав’яні асоціації утворюють зірочник лісовий, тонконіг дібровний, перлівка ряба, гравілат міський, аурум видовжений, конвалія звичайна з часткою медуниці темної і купини багатоквіткової.

Простріл чорніючий
Птицемолочник Буше
Проліска сибірська

Поблизу Никанорівського лісу росте багато червоних півоній тонколисних (воронців), що додає місцевості мальовничості. На узліссі – різнотравно-типчаково-ковиловий степ на пісковиках, де домінують костриця валіська, полин Маршалла, ковила дніпровська, келерія піскова, цмин пісковий, еон чорніючий, перестач Шура і перестач пісковий. Також на узліссі є невелике, але гарне озеро, яке живиться підземними водами і поверхневими джерелами. Пройтися стежками Никанорівського лісу – побачити красу на власні очі, подихати свіжим лісовим повітрям, насолодитися природою й віддаленістю від міста.

Поділитися в соціальних мережах:

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *