Олександр Чабан (м. Краматорськ)

Олександр Чабан

Олександр Чабан родом з Донеччини. Народився 17 серпня 1987 року у м. Краматорськ. Здобував освіту у Харківському національному університету ім. Каразіна, навчався на кафедрі політології.

Займався підприємницькою діяльністю. Згодом вчився у Національній академії Сухопутних військ імені Петра Сагайдачного. Був старшим лейтенантом 92-ї окремої механізованої бригади імені кошового отамана Івана Сірка.

“Саша навчався в Каразінському університеті, політолог. Пишаюся, що викладала у нього, у цього хлопця — мудрого, системного, патріотичного. Він родом з Краматорська. Веселий, товариський, завжди випромінював оптимізм. У студентські роки Олександра Чабана було обрано Студентським Ректором Каразінського університету. Його сміливо можна віднести до цвіту нації”, — згадує бійця депутатка Харківської обласної ради, викладачка загиблого захисника Галина Куц.

“Я можу із впевненістю сказати, що це був один з найкращих випускників університету. Пам’ятаємо його як лідера студентського самоврядування, молодого науковця. Його, напевно, знала вся 20-тисячна громада університету, тому що він був дуже активним, прогресивним, справжнім патріотом і справжнім молодим професіоналом”, — зазначив проректор Харківського університету ім. Каразіна Анатолій Бабічев.

У 2014 році Олександр Чабан добровольцем пішов в АТО. Став офіцером, а згодом повернувся до цивільного життя. Від початку повномасштабного наступу росії на Україну чоловік став на захист Батьківщини.

Старший лейтенант Чабан загинув 20 липня 20222 року під час виконання бойового завдання на Харківщині. Він був командиром групи, яка підбила декілька ворожих танків. Бійці потрапили під обстріл, Олександр прикрив своїм тілом побратима, отримав поранення, несумісні з життям.

Захисника поховали 26 липня 2022 року на алеї Слави 18-го кладовища м. Харкова.

У Олександра Чабана залишилася донька Софія. Бійцю було лише 34 роки.

Будь ласка, відкладіть на хвилину свої справи та віддайте належну шану загиблим.

Пам’ятаймо!

Поділитися в соціальних мережах:

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *